Одна з найбільших святинь греко-католиків Закарпаття – Мукачівський монастир отців василіан на Чернечій Горі вкрадений московською церквою. Про це свідчить отець Георгій Федака, який саме тоді був братом у Мукачівському монастирі.

24 березня 1947 року в монастир увірвалося 40 автоматників під виглядом пошуку бандерівців.

33 монахам-василіанам було запропоновано перейти у московське православіє, у цьому випадку обіцяли залишити їх у спокої. Жоден з братчиків не зрадив батьківської віри.

Після цього дали годину для того, щоб залишили монастир без речей. На 33 монахів дали одну буханку хліба.

Так почалася насильницька ліквідація Греко-Католицької Церкви в Закарпатті, далі послідувала мученицька смерть владики Теодора Ромжі і арешти духовенства та мирян.

Це місце пов’язане із давньою історією, оповитою легендами й переказами, до того ж – один із найперших осередків християнства на Закарпатті, започаткований ще дочкою Ярослава Мудрого Анастасією.

У 14 столітті подільський князь Федір Корятович побудував на території монастиря дерев’яну церкву, корпус для черниць, а також зміцнив землі за святинею. 1657 року польський гетьман Любомирський зруйнував православний монастир. Його відновили наприкінці 18 – на початку 19 століття за проектом місцевого архітектора Дмитра Раца.  Після входження Закарпаття до Австро-Угорщини обитель передали монашому ордену отців-василіан, проте у 20 столітті, із приходом радянської влади, вона стала жіночим монастирем московського патріархату.

При монастирі діє швейна майстерня із золотошиття, пекарня, тут є великі сади, поля та виноградники, які обробляють черниці.

Читайте Groza-news в Telegram Читайте Groza-news y Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *