Проводити чи не проводити в умовах воєнного часу? Було й таке дискусійне питання. Адже існували об’єктивні перешкоди: хтось припинив виступи за віком, хтось пішов захищати країну від агресора, хтось працював на телемарафон новин… Та журналісти все ж вирішили продовжити славну традицію.

З одного боку, щоб її не переривати. Хотілося зустрітися й поспілкуватися після тривалої перерви, хоч трохи відволіктися від суворих реалій. А найголовніше – зробити свій хай невеликий, та все ж внесок у вигляді підтримки 128-ої окремої гірсько-штурмової закарпатської бригади. Із цією метою змагання зробили відкритими та благодійними.

Удячні всім, хто прийшов привітати учасників: Олег Муртазін, представник департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОВА (усе підтримує заходи журналістів), Наталія Товтин, голова обласної профспілкової організації працівників культури (вона ж головний натхненник та співорганізатор турніру), Віктор Качур, заступник голови Закарпатської асоціації футболу (як директор КУ «Стадіон «Авангард» надав ще й майданчики для баталій), Степан Селменський, член виконкому ЗАФ (ведучий заходу), Василь Гаджега, голова Закарпатського обласного осередку Асоціації спортивних журналістів України (він же ініціатор заснування змагань), Іван Зелінський, голова Закарпатської облпрофради (сам дуже любить волейбол, але прийшов підтримати й медійників-футболістів), Іван Риляк, голова Закарпатського обласного відділення НОК України (традиційно прийшов із подарунками) та інші.

Організатори ж заходу лишилися незмінними: Закарпатська обласна профспілкова організація працівників культури, Закарпатська асоціація футболу, Закарпатське обласне відділення Національного комітету України та Закарпатська обласна організація Національної спілки журналістів України. До речі, понад 80 відсотків коштів для потреб Закарпатської бригади надали від турніру саме ЗАФ та ЗОО профспілки працівників культури.

Сам же спортзахід мав свої родзинки. По-перше, у ньому брали участь і журналістські і нежурналістські колективи, розподілені на дві групи. Уперше в змаганнях виступила нарівні з чоловіками жіноча команда Закарпатської СДЮСШОР (і була не останньою!).

Окремо хочеться подякувати всім учасникам: «нежурналістам» – своєю присутністю на полі висловили повагу медійникам – та власне останнім – за складних умов таки виставили гравців для змагань. Більше того, команда газети «Карпаті Ігоз Со» не пропустила жодного (!) турніру і хоч цього разу вже виступала як збірна з представниками 21 каналу, але все ж залишилася вірною традиційному заходу. А до речі, настарший гравець із її складу Саболч Нігріні у свої майже 72 не просто вийшов на поле, а ще й відзначився взяттям воріт!

Змагання ж розпочали традиційно для таких заходів воєнної доби – виконанням Державного гімну України та вшануванням пам’яті захисників, котрі полягли у війні із російськими загарбниками. Відтак футболісти взялися до справи. Команди були різними за готовністю (дехто буквально зібрався за півдня), але на турнірі вирували справжні емоції незалежно від продемонстрованих результатів. На фініші ж нагороди знайшли своїх героїв: організатори відзначили і за участь, і за перемогу – окремо серед журналістських колективів, а також загального тріумфатора й гравців в амплуа. А після закриття змагань бажали одного: щоб в Україні припинилася війна й настав мир…

Володимир Тарасюк, Федерація футболу Закарпаття

Читайте Groza-news в Telegram Читайте Groza-news y Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *