У США зрозуміли, що “Потужний російський медвідь виявився паперовим” і йому час вказати його місце.

Саме під таким заголовком вчора вийшла публікація у The Economist, авторитетному американському виданні.

“Російська армія мала стати світовою силою. Після невдалої війни з Грузією у 2008 році вона була скорочена у розмірах, засипана грошима та “загартована” у боях на сході України та в Сирії. Але її діяльність в Україні цього року була безладною, що змусило деяких західних чиновників замислитися, чи “російський ведмідь” насправді не є “паперовим ведмедем”. Російське вторгнення було яскраво демонструвало погане планування та невдоволення російських солдатів. Багато армійських проблем, таких як повсюдна корупція, слабка логістика та відсутність кадрів унтер-офіцерів показало, що недоліки і провали ЗС Росії вже носять системний і структурний характер”, – пише видання.

Нагадаємо, що Закон про ленд-ліз ухвалений учора ввечері у Палаті Представників США з рахунком 417 “за”, і 10 “проти”, означає, що Росія програє війну з Україною.

Чому закон це важливо:

По-перше, запроваджується особливий режим щодо постачання озброєнь та обладнання. Тобто вирішили, що треба поставити якусь військову систему – і вона поїхала в Україну. Без додаткових узгоджень.

По-друге, йдеться про особливі умови постачання. Озброєння не треба буде купувати з оплатою. Йдеться про її надання або з відстроченою оплатою у вигляді позики, або про оренду, з поверненням.

По-третє, на відміну від попередніх постачань, нинішнє рішення не фіксує конкретні типи і види озброєння. Закон визначає рамкові умови постачання, які будуть застосовані до дуже широкого переліку техніки.
У тому числі можливо буде постачати:

а) будь-яку зброю, системи озброєння, боєприпаси, літаки, судна, катери або інше військове обладнання;
б) будь-яке майно, устаткування, товари, матеріали, обладнання, які використовуються для здійснення військових продажів;
в) інструменти, матеріали, які необхідні для виробництва, ремонту, обслуговування, конструювання, транспортування, експлуатації або використання будь-якого обладнання, що перелічене вище.

По-четверте, цей закон ставить знак рівності між Росією та нацистською Німеччиною, адже він натякає на той самий ленд-ліз часів Другої Світової, який допоміг розбити нацистів.

Читайте Groza-news в Telegram Читайте Groza-news y Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *