Працівники Закарпатської митниці Держмитслужби з 1 по 13 квітня поточного року розмитнили половину всіх автомобілів 2017-2022 року випуску, що заїхали у цей період у область під “нульове” розмитнення.

Про це повідомив український бізнесмен Сєяр Куршутов, котрий у квітні 2021 року потрапив під санкції РНБО за свою причетність до контрабанди. Він опублікував список автівок 2017-22 року випуску, які заїхали до України з країн ЄС з 1 по 13 квітня 2022 року. В цей час у країні діяв пільговий режим, під час якого сплата мит на ввезення низки товарів була скасована.

З 1 до 13 квітня через КПП Закарпатської області в’їхало 78 транспортні засоби. У тому числі 12 авто 2017-2022 р.в.: по три автомобілі марок Audi, Mercedes Benz, Skodа та Volkswagen.

Найбільшими за кількістю митних оформлень декларантам по Закарпатській митниці стали Бачинський Георгій Георгійович, ТОВки «Порто Франко.» та «Етна-Брок».

Георгій Бачинський, колишній працівник митниці, а сьогодні митний брокер, ввіз 8 авто. Чоловік веде підприємницьку діяльність у сфері транспорту.

ТОВ «Порто Франко.» (код ЄДРПОУ 38994348) із статутним капіталом 700 тисяч гривень і діяльністю у сфері транспорту, яке завезло 19 авто. Уповноважена особа ТОВ Дмитро Макара, а кінцевий бенефеціарний власник Артем Письменний з Чопської митниці. В історії власників також значиться ще один митник – Максим Колочинський. Близька родичка Дмитра Макара, ймовірно дружина, Ганна Макара працює головним державним інспектором Закарпатської митниці Держмитслужби.

Митник Артем Письменний – також головний менеджер ФК «Минай», який належить ексмитнику Валерію Пересоляку.

ТОВ «Етна-Брок» (код ЄДРПОУ 40228800) із статутним капіталом майже 150 тисяч гривень і діяльністю у сфері транспорту завезло 9 авто. Уповноважена особа Мирослав Бугір, котрий, ймовірно, працює митним брокером на заводі «Джейбіл» в Ужгороді. Втім ні він, ні ще двоє «піджаків» не є справжніми власниками ТОВ. Фірма належить ексмитнику і діючому митному брокеру Віталію Наріжному.

У ТОВ «Етна-Брок» розмитненням авто також займається вже згаданий Георгій Бачинський. Про це свідчать дані застосунку для ідентифікації номерів Getcontact, користувачі якого саме так вказали Бачинського у своїх телефонних книгах.

Читайте Groza-news в Telegram Читайте Groza-news y Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *