В Ужгорродському прес-клубі озвучили потреби військових, та ініціативи волонтерів, які вони розгортають для збору необхідних речей та коштів. Про те, чи складно в нинішніх умовах забезпечувати військових, розказали Галина Ярцева та Ольга Джуган з Руху підтримки Закарпатських військових.

14 жовтня (День захисників та захисниць України) закарпатські волонтери з Руху відмовилися від традиційної ярмарки для збору коштів і пішли до поранених військових у шпиталі. Про це розповіла Галина Ярцева: «Ми звернулися до містян за підтримкою і пішли у шпиталі та лікарні, де хлопці проходять відновлення і реабілітацію. Це дуже емоційні моменти, як бабуся з дідусем принесли смаколики, як дітвора із шкіл не тільки малювали малюнки і пекли тістечка. Ми закупили продукти та вирішили зварити хлопцям бограч. Солодкого їм вистачає, але хочеться м’яса».

Зараз Рух розпочав збирати кошти на вартісні речі, які є необхідними саме у холодний період. «Ми вступаємо у зиму і збільшуємо кошти на серйозні вартісні речі, зокрема, дизельні генератори, вартість одного — до 70 тис. грн. Військовим буде потрібно тепло, енергія, ми вже почали збори на буржуйки, зарядні станції, павербанки. Все, що дає енергію, живлення, – пояснила очільниця Руху.

Наразі Рух зменшив допомогу за індивідуальними заявками, розраховують на те, що держава забезпечить військових теплим одягом та взуттям, спальниками. «Ми перейшли на плетіння білих маскувальних сіток і чугайстерів, тому потребуємо старі випрані простирадла випрані, (приносити у Падіюн, 3 поверх). Зараз маємо велике замовлення, щоб накрити нашими маскувальними сітками ППО», – додала Галина Ярцева.

Кілька тижнів тому Рух розпочаав великий проект на Спільнокошті. Збирають гроші на протизастудні засоби для військових. Детальніше про те, як функціонує проєкт і як долучитися, розповіла Ольга Джуган. «Ми запустили великий фандрайзинговий проект по залученню коштів на протизастудні препарати. Ще навесні ми мали можливість побачити, які потреби будуть восени і взимку. Це дало можливість підготуватися, – розповіла Ольга Джуган. – Часто з гуманітаркою ми отримували парацетамол. Але він не користувався попитом у військових: не дуже зручно. Всі просили пртотизастудні чаї з комплексом з парацетамолом. Дуже зручно для транспортування і для вживання. Такий чай знижує перші симптоми застуди, ми бачили шалений попит навесні на ці препарати».

Волонтери Руху вирішили використати відомий у світі метод фандрейзингу на платформі «Велика ідея». Написали власний проект і розмістили на платформі, яка дозволяє залучати широку аудиторію. Кожний, хто донатить кошти, може також обрати собі подарунок від організаторів: патріотичну наліпку, футболку. А суперприз для тих, хто пожертвує значну суму(від 10 тис.грн) – індивідуальний напис на боєкомплекті від закарпатських військових. Це можливість залишити частинку себе у великій перемозі. Двоє людей вже обрали такий подарунок. Триватиме збір до грудня, у разі, якщо назбирається менша від 50% очікуваної суми, кошти будуть повернуті благодійникам. Наразі зібрано 33% від очікуваного. Рух закликає краян підтримати ініціативу!

Ще один актуальний напрямок зборку коштів –проведення лотерей та розіграш подарунків. За рахунок швидкого лото за другий тиждень волонтери назбирали 30 тис.грн.

Взяти участь у всіх акціях та підтримати наших військових можна, зайшовши на сторінки Руху підтримки закарпатських військових у соцмережах.

Читайте Groza-news в Telegram Читайте Groza-news y Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *