У Закарпатському обласному художньому музеї імені Йосипа Бокшая відкрито виставку до 100 річчя з дня народження знаного в Україні та й за її межами майстра образотворчого мистецтва Антона Кашшая. Подія зібрала чимало прихильників закарпатської школи живопису.

— Антон Кашшай був одним із найбільших популяризаторів школи закарпатського живопису, — зауважив під час відкриття виставки голова Спілки художників Закарпаття Брис Кузьма. — Він запросив у наш край чимало знаних українських митців, які до того досить зверхньо ставилися до Закарпаття. Майже всі вони з часом закохалися у наш край і у своїх роботах показували його красу. Особливо переломною у цьому плані стала його робота «Долина ріки Уж», 1952 року. Вона започаткувала нову сторінку у образотворчому мистецтві краю і вказала нові орієнтири…

Художник Ольга Кашшай, онучка Антона Кашшая, яка стала натхненницею та одним із ініціаторів виставки дідуся, розповіла, що її сестра зараз готує велику наукову дисертацію по творчості ювіляра. Пані Ольга каже, що сьогодні є чимало послідовників Антона Кашшая, а коло поціновувачів його творчості з року в рік зростає.

Народний художник України Степан Шолтес згадав, що Антон Кашшай був добрим другом його батька, знаного митці Золтана Шолтеса. Ще малим пан Золтан їздив з уже відомими на той час хужожниками на пленери. Ще тоді, спостерігаючи за Антоном Кашшаєм, помітив, що він був людиною великої душі і завжди об’єднував навколо себе коло митців, мав послідовників да великий авторитет у мистецьких і владних колах.

— Я хоч і не мистецтвознавець, але проживаючи на Закарпатті, помітив, що мистецтво нашого краю має свій особливий стиль та притаманні лише йому риси, що поєднують і європейський аристократизм і життя простих людей і, безперечно, фантастичну закарпатську природу, — підмітив Олексій Петров під час відкриття виставки. — Знаю, що Антон Кашшай був учнем знаних митців Йосипа Бокшая та Адальберта Ерделі, знав кілька європейських мов, багато подорожував, був інтелігентом, але й не цурався своїх земляків та свого походження. Сьогодні наше з Вами завдання — берегти і популяризувати  творчий доробок цього майстра, як власне, і всіх закарпатських художників. Для цього виставки творів наших митців можна і треба включати у туристичні проекти та маршрути. Це дозволить гідно презентувати нашу мистецьку спадщину широкому загалу. А разом з нею — презентувати і Закарпаття як одну з колисок сучасного українського мистецтва.

Читайте Groza-news в Telegram Читайте Groza-news y Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *