admin
26.04.2023 16:51 ПОДІЇ


Головним чином це – картини з квітами

В Ужгороді в Угорському домі по вулиці Мукачівській, 54 відкрилася виставка робіт закарпатської художниці Аурелії Георгіївни Федор

Аврелія Федор народилася 8 травня 1915 року в містечку Ластомир (нинішня Словаччина). Через її життя пройшло знайомство з корифеями крайового мистецтва. Юна Аврелія навчалася в Ужгородській руській школі, де малювання викладав видатний Йосип Бокшай. А згодом Аврелія Федор навчалася в Ужгородській півчій семінарії, де малювання викладав інший корифей – Адальберт Ерделі.

Згодом Аврелія Федор почала працювати на Великоберезнянщині, де подружилася з художниками Андрієм Коцкою та Ернестом Контратовичем.

Всі ці контакти з митцями дали свої результати. Аврелія Федор почала малювати. Після війни вона була на педагогічній роботі, навіть очолювала школу №10 в Ужгороді, а згодом активно захопилася малюванням і її роботи почали виставляти не тільки на Закарпатті, але й багатьох країнах.

За ініціативи Демократичної спілки угорців України в Угорському домі по вулиці Мукачівській відкрилася виставка робіт Аврелії Федор. Виставка триватиме протягом місяця.

Це вже друга виставка, яку організовує ДСУУ у стінах Угорського дому. Нещодавно тут була виставка Ангеліни Турак.

admin

Читайте Groza-news в Telegram Читайте Groza-news y Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *