Про це йдеться у відповіді міської ради на звернення від імені батьків учнів коледжів Вікторії Сикори, котра просила підняти і вирішити питання щодо проїзду у міському транспорті учнів, котрі навчаються в коледжах Ужгорода.

«Моя 15 річна донька навчається в коледжі і вимушена добиратися до навчального закладу міським транспортом. Як виявилося, пільговий проїзд мають лише школярі, а студенти коледжів – не мають. Також пенсіонери мають пільговий безоплатний проїзд. Чи не вбачаєте ви, шановні депутати, ознаки дискримінації моєї дитини, перед її ж однолітками, які навчаються в школі. Адже витрати на проїзд покриває не школа, не садочки та інші навчальні заклади, а ми, мешканці цього міста, які саме і сплачують податки. Я працюю і сплачую податки, мій чоловік ФОП теж сумлінно сплачує податки, з яких і покриваються всі державні витрати , в тому числі і на транспорт. Тож чому права дітей на пільговий проїзд обмежені за типом навчального закладу ? Ви вирішили зробити для школярів пільговий проїзд. Але як раз школу обирають за місцем проживання і переважна кількість дітей немає такої нагальної потреба використовувати міський транспорт. А от коледжі, технікуми та інші передвищі заклади освіти у нас обирають не за місцем проживання, а за фаховими вподобаннями. І тому діти щодня змушені добираються автобусами. Крім того, що навчання в коледжах в переважній більшості платне, ще на батьків, платників податків, лягає і фінансове навантаження на оплату щоденного добирання дитини до навчального закладу. Зауважу, що мова зараз йде про неповнолітніх дітей, які ще не працюють і не можуть бути прийняти на офіційну роботу і не мають власного доходу. Це діти 15-17 років, однолітки яких навчаються в 10-11 класах в школі. Прошу розглянути і вирішити це питання», — просила у зверненні жінка.

У свою чергу, в Ужгородській міській раді повідомили, що вже й так надали пільги школярам загальноосвітніх шкіл і не можуть задовільнити таке прохання. Хоча, батьки школярів та батьки учнів-старшокласників, до прикладу, однаково сплачують податки до міського бюджету, як слушно зауважила автор звернення.

Також у коментарях до інформації про цю історію ужгородці запитують міську владу, коли ж нарешті доїдуть в Ужгород електричні автобуси, які місто мало закупити за 99 мільйонів гривень із власним співфінансуванням у 40 мільйонів. А також — пропонують запровадити міський проїзний квиток.

Читайте Groza-news в Telegram Читайте Groza-news y Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *