В Ужгороді на Пагорбі слави вшанували пам’ять захисників Дебальцева. У мітингу-реквіємі взяло участь близько 50 чоловік, у тому числі представники влади, ветеранських організацій та учасники бойових дій на Сході України.

За даними генштабу ЗСУ близько 5 тисяч військових обороняли Дебальцеве від проросійських терористів. Їм протистояли вчетверо більші ворожі сили.

18 лютого 2015 року українські військові залишили Дебальцеве після тривалої оборони міста. Бої за Дебальцівський виступ тривали в період з 21 січня до 18 лютого.

Бойовики за підтримки регулярних військ Росії оточили місто з трьох сторін, обстрілювали житлові квартали з артилерії та танків.

У цей час у Мінську тривали переговори “Нормандської четвірки”. Росіяни підписали домовленості про повне припинення вогню. Проте цього не сталося, а місто продовжили атакувати бойовики.

У ніч з 17 на 18 лютого 2015 року українські війська почали відхід з Дебальцевого. Виходили невеликими колонами, різними маршрутами під вогнем ворога. За різними підрахунками, у боях за Дебальцево загинуло від 159 до 205 солдат, 118потрапили у полон і 36 зникли безвісти.

Військовослужбовці,я ким вдалося вижити у «Дебальцівському котлі», звинувачують у втратах керівництво АТО.

ДМИТРО ТРОМПАК, учасник боїв біля Дебальцева із Мукачівщини:

«Ми збилися з путі, не знали, куди їхати: вправо чи вліво. Різні військові роз’їхалися на своїх машинах хто куди. Деякі машини були підбиті, вони залишалися там. Багато хлопців загинули дуже поганою смертю. Краще застрілити, чим згоріти. Те, що там говорили, що все було планово, — нічого не було планово. Хай командири побачать це відео. Я нічого не приховую. Нічого там планового не було. Виходили, як собаки».

Читайте Groza-news в Telegram Читайте Groza-news y Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *