Голова Закарпатської облради Олексій Петров, за відставку якого 28 жовтня проголосували 35 депутатів, засідання сесій обласної ради і 28 жовтня, і 4 листопада називає незаконнними. Каже: протягом двох днів перебуває у відпустці, тому виконувачем повноважень голови є наразі Василь Іванчо, а от на сесії 6 листопада буде присутній. У інтерв’ю Суспільному Олексій Петров розповів про політичну ситуацію в Закарпатській облраді.
Сьогодні відбулася сесія Закарпатської обласної ради. Втім, 2-ге пленарне засідання четвертої сесії перенесли на 6 листопада. Дата збігається з розпорядженням виконувача повноважень голови Закарпатської облради Василя Іванча. Як можете прокоментувати ситуацію?
— Я продовжую наголошувати на тому, що це не сесія, а несанкціонований збір депутатів. На 2 дні я знаходжуся у відпустці, тому Василь Іванчо визначив нову дату проведення сесії. Це 6 листопада, в суботу, на 11:00. Вона має відбутися саме тоді.
Ви як депутат будете відвідувати цю сесію?
— 6 листопада я як чинний голова облради маю відкрити сесію, в тому числі затвердити порядок денний, на який маю винести всі питання, які не були розглянуті через зміну дати сесії, і за які проголосували депутати, порушуючи регламенти.
“Я гарантую, що поставлю питання щодо моєї відставки на порядок денний”
Як це буде відбуватися, позаяк 28 жовтня 35 депутатів проголосували за вашу відставку? Був кворум, а головуючим на сесії обрали Володимира Чубірка.
— Якщо головуючий вважає, що він діє у межах закону, то хай він себе і в подальшому документує. Я думаю, що слідчі органи цей факт просто приєднають до кримінального провадження. Я гарантую, що поставлю питання щодо моєї відставки на порядок денний, його проголосують, побачимо позицію депутатів, і я спокійно спущусь у сесійну залу, як це і передбачено. Ми живемо в цивілізованій державі, біля європейських кордонів, не в Сомалі. Не може група депутатів приймати рішення в позазаконний спосіб без електронної системи віче, без атрибутів, які передбачають проведення сесії, без гімну. Ми таке бачили вже в Донецьку, в Луганську, в Криму. Один в один, нічого не змінюється. Але і у них є своє право. Вони можуть звернутися до голови обласної ради з проханням провести сесію. У мене є 15 днів, але я не буду зволікати — проведу сесію. Якщо критична маса зібралася і вони хочуть змінити голову.
Фото: Суспільне Закарпаття
Ви зверталися до прокуратури та поліції стосовно подій 28 жовтня, коли Ви до початку сесії дали розпорядження про її перенесення. Спілкуєтесь з правоохоронними органами?
— Та група, яка зібралася поза розпорядженням, провела збір. Вона порушила права іншої групи, яка не була повідомлена про сесію в цей день. Я написав повідомлення про скоєння злочину, направив у головне управління Нацполіції. Зараз проводиться досудове розслідування. Ті дії, які й далі продовжують, вони є підтвердженням умисла про проведення несанкціонованих дій. Вони додаються до матеріалів. Я перенаправляю їх до органів поліції.
Протягом останнього тижня ширилися різні чутки, мовляв, йдете з посади, пишете заяву на відставку. Як це прокоментуєте?
— Я не хочу обговорювати чутки. Якщо депутати проголосують за відставку у законний спосіб, я спускаюся у залу і працюю далі зі своєю фракцією (“Слуга Народу”, — ред.) депутатом. З приводу виконавчої влади: я буду розглядати ті пропозиції, які будуть.
“Миколі Тищенку потрібно вибачитися, якщо він щось переплутав”
Після сесії обласної ради 28 жовтня народний депутат Микола Тищенко від партії “Слуг народу” назвав ветеранів російсько-української війни, які були перед будівлею Закарпатської облради сепаратистами і агентами спецслужб інших держав. Як ви ставитеся до цих слів вашого однопартійця?
— Не хочу коментувати ці слова, тому що ці події, які відбувалися перед Закарпатською облрадою, вони були на такому психоемоційному-вибуховому стані. Тому позицію Миколи Тищенка з приводу того, що він когось образив, звичайно, треба переглянути, треба вибачитися, якщо він щось переплутав. Але, до того ж, хотів сказати, що і Микола Тищенко і я порівнюють ті події з несанкціонованим заходом в обласну раду, без відповідного інформування інших депутатів, без залучення електронної системи голосування, інших атрибутів проведення сесії. Вони чітко віддзеркалюють події 2014 року. Один в один.
Кореспонденти Суспільного спілкувалися з учасниками мітингу перед будівлею Закарпатської облради. Це ветерани російсько-української війни, це ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС. Вони прийшли тоді до будівлі Закарпатської облради для того, аби не закривали військовий госпіталь. Тобто їх цікавило виключно це питання.
— Наша фракція якраз стояла на захисті інтересів ветеранів російсько-української війни і ми не хотіли, щоб у такий спосіб нашвидкуруч об’єднували ці медзаклади. Ми встали проти, але ми отримали ультиматум від “Команди Андрія Балоги”, що якщо ми не будемо голосувати за їх пропозицію, вони виходять із коаліції і будуть знімати голову. Ми якраз і захищали тих представників у військовій формі, ветеранів АТО, до яких і я відношуся. І я з ними їздив заздалегідь у госпіталь, ми визначили проблеми, чому йде недофінансування, є певні претензії до керівника цього госпіталя. Я написав листа до МОЗ. Щоб провели детальний аудит діяльності і дали пропозиції щодо розривання контракту.
— Тих людей, які були під будівлею Закарпатської ОДА, Ви вважаєте провокаторами, якщо проводите паралелі з 2014 роком?
— Мені здається, що це провокаційне питання. Я не вважаю їх провокаторами, це люди, які прийшли захищати свої права. І, почувши їх, я й прийняв рішення, що об’єднання лікарень не буде і що рішення, яке пропонує Євген Мешко й інші депутати від “Команди Андрія Балоги” передчасне. Питання не до них, а до депутатів, які прийняли потім, незважаючи на позицію голови облради, дати початок сесії. Зламати двері, в темряві провести засідання, проголосувати за питання, в тому числі бюджетні. Ось тут я проводжу паралелі з 2014 роком.
Микола Тищенко є керівником обласного осередку партії “Слуга Народу” на Закарпатті. Він доволі часто присутній на сесіях облради. Яка його роль та який вплив на депутатів?
— Він офіційний голова осередку політичної партії. Він був призначений, сюди відряджений. Він бере участь у засіданнях.
Кого можуть висунути від “Слуги народу” на посаду голови облради?
— Це питання ми будемо виносити на розгляд ради, якщо проголосують у законний спосіб за відсторонення від посади. Це буде рішення фракції. Ми проголосуємо. Кожен висловить своє бачення. Зараз у нас досить строката мапа в сесійній залі. Але консолідація потрібна. Ми не можемо роз’єднуватися, бо більшість в 3-4 голоси — вона непрацездатна.
Перед цим інтерв’ю у Вашому кабінеті відбулась зустріч з депутатами облради — Олександром Кеменяшем від”Батьківщини” та Денисом Маном від “Європейської Солідарності”. Про що ви спілкувалися? Вони ж по суті в опозиції.
— Ми спілкувалися, це була нормальна розмова, нормальний діалог. Я думаю, що він має бути. Не можна віддати на поталу сесійній залі, в якій є криза, доленосні питання області. Тому я дуже вдячний депутатам, що ми формуємо діалог. В нас на порядку денному два питання: політичне й юридичне. Юридичне — це та пастка, куди вони зайшли, через незаконні дії організовані депутатом Володимиром Чубірком. Політичне, що ми все одно маємо прийняти рішення щодо президії, створення дієвої коаліції, яка буде приймати рішення напередодні опалювального сезону, прийняття бюджету.

Читайте Groza-news в Telegram Читайте Groza-news y Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *