Антиукраїнську діяльність зафіксували, зокрема, журналісти видання “Духовний фронт”. За їхніми словами, директор діаконічного відділу Закарпатської реформаторської церкви Бейла Нодь проводить активну пропагандистську діяльність серед парафіян ЗРЦ, які є мешканцями Закарпаття, а саме, схиляє їх до ідеї про необхідність утворення Притиснянського району з подальшим наданням йому прав широкої автономії.

“Духовний фронт України” писав раніше, як урядові структури Угорщини збільшили фінансову підтримку Мукачівської дієцезії Римо-католицької церкви, яку очолює етнічний угорець Антал Майнек, котра проводить колосальну ідеологічну роботу, в рамках м’якої, повзучої окупації Угорщиною українського Закрапаття.

Днями редакції “Духовного фронту” стало відомо про участь в антиукраїнській діяльності і Закарпатської реформатської церкви (ЗРЦ).

Як повідомляють власні джерела “Духовного фронту”, останнім часом угорський урядовий фонд Бетлена Габора, Угорська мальтійська служба милосердя, Угорський реформатський фонд та протестантська благодійна організація AID Dorcas International перерахували очільникам ЗРЦ колосальні суми грошей.

Один лише урядовий фонд Бетлена Габора, вже відомий фінансуванням Мукачівської дієцезії Римо-католицької церкви, виділив у 2021 році на функціонування угорського інформаційного центру “Пульс” при ЗРЦ 15 мільйонів форинтів (приблизно 1,4 мільйона гривень). І такі фінансові вливання є частиною урядової угорської програми “Підтримка цілей національної політики”.

Своєю чергою, ЗРЦ, її духовенство, активісти та віряни ще 2020 року брали участь у виборчих процесах на Закарпатті шляхом відкритої агітації за проугорських кандидатів. У подальшому представники ЗРЦ особисто підписали і сприяли збору підписів під зверненням до президента України проти “освітніх” та “мовних” нормативно-правових актів, які, на їх думку, суттєво обмежують права угорської меншини в Україні.

Окрім цього, співрозмовники “Духовного фронту” вказали на антиукраїнську діяльність директора діаконічного відділу ЗРЦ Бейло Нодя.

Бейло Нодь, який є одним з лідерів релігійної структури ЗРЦ, регулярно бере участь у засіданнях ініційованої Угорщиною Співдружності реформатських церков Карпатського краю, метою діяльності якої є консолідація та об’єднання всіх угорських громад в сусідніх з Угорщиною країнах.

Окрім цього, він проводить активну пропагандистську діяльність серед парафіян ЗРЦ, які є мешканцями Закарпаття, а саме, схиляє їх до ідеї про необхідність утворення Притиснянського району з подальшим наданням йому прав широкої автономії.

Таким чином, чітко простежується тенденція посилення урядом Угорщини своєї присутності в Україні та, на жаль, антиукраїнської діяльності на території Закарпатської області. Для чого офіційний Будапешт дедалі активніше використовує релігійні організації та релігійний фактор, посилюючи сепаратистські настрої серед населення регіону.

Зауважимо, Закарпатська реформатська церква – етно-конфесійна протестантська церква кальвіністської традиції. Складається переважно з угорців, поширена у Берегівському, Виноградівському, Мукачівському, Хустському районах і місті Ужгород.

ЗРЦ входить до Співдружності реформатських церков Карпатського басейну, що об’єднує угорців-реформатів у 8-ми країнах Східної Європи. Реформати заперечують державний статус Церкви. Богослужіння ведеться переважно угорською мовою.

Істотну допомогу ЗРЦ надають реформати Угорщини, окремих країн Європи і Північної Америки, зусиллями яких на Закарпатті створено низку релігійних місій і філантропічних закладів. ЗРЦ активно відстоює збереження угорської мови і культури на території України.

2021 рік запам’ятається нам, серед іншого, значною активізацією антиукраїнської діяльності угорського уряду на території Закарпатської області. Стабільно підвищуючи власну присутність на території України, офіційний Будапешт не шкодує коштів на діяльність проугорських організацій, кістяк яких складають етнічні вихідці сусідньої держави, повідомляє Інформаційний спротив.

Читайте Groza-news в Telegram Читайте Groza-news y Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *