Про перебування на Закарпатській митниці кількох підрозділів Служби безпеки України повідомляють джерела Groza-news із посиланням на розпорядження начальника управління “К” СБУ Василия Малюка про відрядження 123-х працівників спецслужби у зону митного оформлення.

Як вдалося з’ясувати Groza-news, для відпрацювання на митницю направили не лише працівників відділу по боротьбі з корупцією та контрабандою (відділ «К»), але й співробітників внутрішньої безпеки, військової контрозвідки та спецпідрозділу «Альфа», що є незаконним.

У своєму розпорядженні замголови СБУ аргументує таку ретельну перевірку “пошуком можливих правопорушень”.

При цьому, згідно чинного законодавства, доступ у зону митного контролю та здійснення у цій зоні будь-яких дій працівниками СБУ можливе лише у рамках конкретних кримінальних проваджень з чіткими фактами та особами підозрюваних. Однак, про жоден із цих пунктів у розпорядженні не сказано ні слова.

Про незаконність такого скупчення у зоні митного контролю силовиків без вагомої причини йдеться і у офіційному роз’ясненні екс-голови Митної служби України Максима Нефйодова за 10 грудня 2019 року.

            На думку журналіста Євгенія Плинського, є дві справжні причини такої ретельної «перевірки» митниці. По-перше це, так зване обкладання даниною на початку року «білого бізнесу» або відповідь митниці за зупинення роботи поштового оператора «Преміум Пакет», який діє під крилом СБУ.

Отримавши порцію критики за невмотивоване скупчення всіх підрозділів СБУ на митниці. У службі видали прес-реліз про досягнення і результати роботи спецслужби за минулий рік.

            Разом з тим, СБУ так і не спромоглася хоч якось відреагувати на системне постачання заводом «Мотр Січ» вертолітних двигунів із України до Росії для потреб армії РФ. Так само СБУ не помічає промислові поставки в Україну фосфатів із Сирії, що добуваються і відправляються компанією друга Путіна, що перебуває під санкціями США  й України. У результаті мільйони доларів за примітивною схемою без перешкод і коментарів СБУ зміцнюють сирійський бізнес Путіна.

            Нагадаємо, що ще у липні 2019 року, перебуваючи на Закарпатті, Президент Володимир Зеленський заявив про потребу ліквідації відділу «К» і звільнення його працівників…

Більше новин читайте на телеграм-каналі Groza-news та на нашій сторінці у мережі Facebook y

Читайте Groza-news в Telegram Читайте Groza-news y Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *