Завтра під час VІІІ сесії Ужгородської міської ради VІІІ скликання депутати планують проголосувати за закупівлю 10 електробусів, виробництва львівського заводу «Електрон», загальною вартістю понад 98 мільйонів гривень. При чому ринкова вартість такого виду транспорту, за інформацією перевізників, які користуються ними у Львові, є нижчою майже удвічі!

Як вдалося з’ясувати журналістам Groza-news, закупівля електричних автобусів здійснюється за кошти бюджету Ужгородської міської територіальної громади в обсязі 40% від загальної вартості проєкту.

Загальна ж вартість закупівлі становить 98 686 600, 00 грн., (еквівалент 3 042 127, 00 євро по курсу Національного банку України, станом на 18.06.2021 р. Частка фінансування з державного бюджету (60 %), – 59211959, 93 грн. а частка фінансування за рахунок власних коштів, з бюджету Ужгородської міської територіальної громади (40 %) – 39 474 640, 07 гривень.

Насправді, ініціатива заміни міського транспорту на екологічний і заощадливий в Ужгороді назріла давно. Однак, проаналізувавши інформацію про вартість таких автобусів, неозброєним оком видно, що їх ціна у даному проєкті завищена майже удвічі.

Перший електробус із тих, що місто планує закупити, було виготовлено у 2015 році у Львові. Він тестувався у січні 2016 року. Максимальна швидкість цього транспорту — 70 км/год. На одній зарядці він може проїхати більше 200 км. На підзарядку електробуса потрібно до 6-7 годин. 10 вересня 2020 року було підписано меморандум на поставку Львову 250 електробусів впродовж наступних 3 років за ціною приблизно 180 тисяч євро за одиницю, що за нинішнім курсом становить близько 5 млн 700 тис грн.

Про це майже рік тому заявив представник концерну «Екопастранс», у який об’єднані кілька найбільших перевізників Львова, Володимир Хома: «Сьогодні ми випускаємо на маршрути 260 автобусів. Тому ці 200 електробусів – це серйозне оновлення транспорту. Маємо власні обігові кошти, будемо використовувати лізингові. Приблизно 180 тисяч євро – вартість одного львівського електробуса. Турецькі коштують щонайменше 220 тисяч євро…».

А от такі ж майбутні ужгородські автобуси коштуватимуть приблизно 9 млн 800 тис грн, що майже удвічі більше за вказану львів’янами вартість. Невже, менше, ніж за рік часу ціна на електробуси, виробництва міста Лева так зросла?

З цим питанням ми звернулися до заступника Ужгородського міського голови Василя Пинзеника, який курує у раді, серед іншого, й питання транспорту.

За його словами, вказана ціна за один автобус наразі є найдешевшою у Європі, а слова львівських перевізників не відповідають дійсності.

Василь Пинзеник також повідомив, що кілька разів їздив у Міністерство інфраструктури України, аби Ужгород зміг взяти участь у цьому проєкті. У результаті, з держбюджету обласному центру Закарпаття виділять близько 60 млн грн і, фактично, Ужгород отримає сучасні електробуси за 40% їхньої вартості…

Читайте Groza-news в Telegram Читайте Groza-news y Facebook
Один коментар до “Завтра ужгородські депутати голосуватимуть за закупівлю 10 електробусів, вартістю майже 100 млн грн”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *