Про це та про ряд інших новинок, які вже діють у замку, розповіла виконувачка обов’язків директора Закарпатського обласного краєзнавчого музею ім. Т Легоцького Ольга Шумовська.

Для цього у замку, який входить у комплекс музею, облаштовують спеціальний шоу-рум, де можна буде взяти до рук різноманітні шаблі, шоломи і навіть одягнути кольчугу та відчути дух часів, коли Ужгородський замок функціонував як діюча фортеця.

Також у замку продовжується облаштування додаткових приміщень, які десятки років були закриті для відвідувачів. Зокрема, на першому поверсі готується до відкриття експозиція, присвячена історії Невицького замку. Для цього тут уже встановлено відповідне обладнання та підготовлено експонати. А на третьому поверсі завершується облаштування великої виставкової зали, до якої за грантову кошти, які залучив музей, закуплено двоє нових дверей та встановлено потужний кондиціонер для підтримки відповідної температури аби не допустити псування експонатів.

Крім того — доповнено колекції окремих тематичних експозицій. Зокрема, на першому поверсі музею щоразу додаються експонати до експозиції, присвяченої Революції Гідності, АТО та російсько-українській війні.Виконувачка обов’язків директора музею Ольга Шумовська очолила установу близько півроку тому. За цей час, окрім вище згаданих експозицій та оновлень, у закладі запроваджено 14 платних послуг, серед яких і організація тематичних виставок, фотосесій, екскурсій, квестів, надання консультацій з визначення цінності історичних предметів, додатковий доступ науковцям до фондів музею і не тільки. Відкрилися і додаткові зали, де виставлені унікальні предмети історії Закарпаття різних століть.

У музеї також встановлено додаткові заходи безпеки через збільшення кількості камер відеонагляду та встановлення решіток на вікна у кімнатах з цінними експозиціями.Щодня у приміщеннях, які майже ніколи не використовувалися, кипить робота. Працівники музею звільняють їх від сміття та у міру можливостей ремонтують аби зробити придатними і безпечними для відвідин туристів. Деякі з цих приміщень уже кілька місяців, як отримали нове життя. До цього підземелля Ужгородського замку десятки років використовувалися для складування застарілих або непотрібних речей.

Вирішується і давня проблема Закарпатського обласного краєзнавчого музею ім. Т. Легоцького — частково аварійний дах при вході до внутрішнього двору та власне у дворі замку. На ці потреби Закарпатська обласна рада виділила з резервного фонду 1 млн. 242 тис. грн на невідкладні.Уже найближчим часом при вході у замок буде встановлено сучасний вхідний турнікет, вартістю 600 тис.

Також, за словами голови закарпатської обласної ради Володимира Чубірка, наразі досягнуто домовленостей про співпрацю між Ужгородським замком і замками Краю Височина Чеської Республіки, що дасть можливість участі у спільних європейських програмах та розвитку музейної справи, аовідомляє пресслужба Закарпатської обласної ради

Читайте Groza-news в Telegram Читайте Groza-news y Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *