Трагічна смерть Ромжі та перша операція на серці: ТОП-3 маловідомі факти з історії Мукачівської лікарні (ФОТО) 5582 16

У різні часи Мукачівська ЦРЛ славилась не тільки талановитими лікарями, які врятували сотні життів, а й цікавими фактами, які залишили знак у історії лікарні та міста.

Василь Коструб, лікар-хірург Лікарні святого Мартина, розповів редактору Mukachevo.net 3 маловідомі історичні факти про історію лікарні.

ФАКТ 1. Перша операція на серці.

В 1956 році у нашій лікарні вперше було прооперовано серце. Микола Вітенбергер разом з професором Волковим це зробили у хірургічному відділенні Мукачівської лікарні.

На той час Микола Вітенбергер був головним хірургом лікарні. Завжди застосовував найсучасніші досягнення медицини – методи діагностики та лікування – він постійно оперував. Робив операції по способу Вертгайма, резекції шлунка, кавернотомії, торакопластики, видаляв шлунок і формував новий з кишечника, формував новий сечовий міхур, після резекції останнього, прооперував не одного пацієнта з діагнозом рак. Він почав практикувати субдуральну анестезію, яку виконували одиниці на той час.

І саме завдяки М. Вітенбергеру на Закарпатті почали виконувати перші операції на серці. Все почалось після того, як Микола Георгійович повернувся зі стажування в Києві і, збагатившись новими знаннями, почав втілювати здобутий ним досвід.

www.mukachevo.net

Читайте Groza-news в Telegram Читайте Groza-news y Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *