Вівторок, 27.10.2020 | 20:01
У різні часи Мукачівська ЦРЛ славилась не тільки талановитими лікарями, які врятували сотні життів, а й цікавими фактами, які залишили знак у історії лікарні та міста.
Василь Коструб, лікар-хірург Лікарні святого Мартина, розповів редактору Mukachevo.net 3 маловідомі історичні факти про історію лікарні.
ФАКТ 1. Перша операція на серці.
В 1956 році у нашій лікарні вперше було прооперовано серце. Микола Вітенбергер разом з професором Волковим це зробили у хірургічному відділенні Мукачівської лікарні.
На той час Микола Вітенбергер був головним хірургом лікарні. Завжди застосовував найсучасніші досягнення медицини – методи діагностики та лікування – він постійно оперував. Робив операції по способу Вертгайма, резекції шлунка, кавернотомії, торакопластики, видаляв шлунок і формував новий з кишечника, формував новий сечовий міхур, після резекції останнього, прооперував не одного пацієнта з діагнозом рак. Він почав практикувати субдуральну анестезію, яку виконували одиниці на той час.
І саме завдяки М. Вітенбергеру на Закарпатті почали виконувати перші операції на серці. Все почалось після того, як Микола Георгійович повернувся зі стажування в Києві і, збагатившись новими знаннями, почав втілювати здобутий ним досвід.
www.mukachevo.net
Читайте Groza-news в Telegram Читайте Groza-news y Facebook