Палац графів Шенборнів на Закарпатті буде внесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Як повідомили у Закарпатській обласній проуратурі, рішення ухвалив Верховний Суд.

Боротьбу за збереження культурної спадщини розпочала ще Мукачівська окружна прокуратура, звернувшись з позовом до Закарпатського окружного адміністративного суду влітку 2021 року. Тоді позовні вимоги прокурора суд задоволив у повному обсязі – визнав протиправною бездіяльність виконкому органу місцевого самоврядування в частині невиконання вимог законодавства щодо виготовлення облікової документації на об’єкт та зобов’язав селищну раду зробити все необхідне для цього. Крім того, було задоволено і вимогу щодо подання пропозицій про занесення Палацу графів Шенборнів до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Проте, за апеляційною скаргою відповідача Восьмий апеляційний адміністративний суд скасував це рішення. Натомість прийняв нову постанову, де у задоволенні позову відмовив.

Послідовно відстоюючи свою позицію, обласна прокуратура звернулася зі скаргою до найвищої судової інстанції. Верховний Суд згадану постанову скасував, а рішення Закарпатського окружного адміністративного суду залишив в силі.

Так, завдяки органам прокуратури області забезпечено правове підґрунтя для належного захисту, збереження та утримання об’єкта культурної спадщини. Постанова вже набрала законної сили та оскарженню не підлягає.

Стежте за новинами Закарпаття та України у нашому Телеграм каналі.

Читайте Groza-news в Telegram Читайте Groza-news y Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *