Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан з’явився на публіці у шарфі із зображенням Угорщини у складі якої Закарпаття та частина територій Румунії, Сербії та Австрії.

У шарфі аін відвідав футбольний матч між збірними Угорщини та Греції в Будапешті. За лаштунками урядовець зустрівся з футболістом Балажем Джуджаком.

На шарфі Орбана зображено карту “Великої Угорщини”. Відповідні кадри Орбан відкрито опублікував у на своїй сторінці у Facebook.

Йдеться про карту Угорщини, до якої приєднані: Закарпатська область України, Австрія, Словаччина, Румунія, Хорватії, а також регіони Сербії. Ці території належали Королівству Угорщина до кінця Першої світової війни.

У МЗС Румунії у відповідь на такий інцидент передали послу Угорщини у Бухаресті “тверде несхвалення” вчинку Орбана і заявили, що це розбігається з продемонстрованою Угорщиною раніше політикою відкритості і співпраці.

А румунський депутат Європарламенту Алін Мітуца заявив, що через такі речі лідери Євросоюзу повинні покарати та ізолювати Орбана.“Це ще один безвідповідальний крок Віктора Орбана, який з’явився з шарфом із картою Великої Угорщини. Це ревізіоністський жест, який ставить Орбана поруч із Путіним, який також мріє змінити кордони. Лідери ЄС повинні накласти на нього санкції та ізолювати в Європейській раді”, — написав Мітуца у Twitter.

МЗС України також реагує на інцидент і викликає посла Угорщини через інцидент з шарфом Орбана. Про це повідомив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко. “Пропагування в Угорщині ідей ревізіонізму не сприяє розвитку українсько-угорських відносин та не відповідає принципам європейської політики. Очікуємо на офіційні вибачення угорської сторони та спростування зазіхань на територіальну цілісність України”, — написав Ніколенко у Фейсбуці.

Терміном “Велика Угорщина” позначають землі, які раніше входили до Угорського Королівства і які країна втратила згідно з Тріанонським договором 4 червня 1920 року. Договір був підписаний між державами-переможцями у Першій світовій війні та Угорщиною, яка програла війну.

Читайте Groza-news в Telegram Читайте Groza-news y Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *