В Ужгородському Хрестовоздвиженському кафедральному соборі відбувся відбувся день спомину, присвячений 70-річчю з дня народження світлої пам’яті архієрея Мукачівської греко-католицької єпархії владики Мілана Шашіка.З цієї нагоди у соборі пройшла Архієрейська Божественна Літургія, панахида за покійним владикою Міланом та найголовніша подія – освячення Пасторального центру приміщення ліцею «ТеоБЕНД», розташованого на території собору.Освячуючи навчальний заклад, владика Ніл розповів, що школу-ліцей на території собору освячують саме сьогодні не випадково. Адже відкриття цього закладу було справою життя покійного владики Мілана Шашіка протягом останніх років життя. Тож символічно вирішили довершити почату владикою справу саме у день його народження.

Отець Владислав, котрий є керівником навчального закладу розповів, що тут свого часу були технічні приміщення. Більшу частину роботи з переобладнання приміщення було проведено за владики Мілана, який залучив кошти для нього з усього світу. Однак, останні роки теж довелося прикласти чимало зусиль, щоб отримати відповідні дозволи і ввести його в експлуатацію. До того недільна школа, яку вів отець Владислав, базувалася у близько 10 різних локаціях Ужгорода.За фактом ліцей «ТеоБЕНД» запрацював ще два тижні тому. Наразі у ньому навчається 128 учнів та викладає близько 60 вчителів. Вихованців зустрічають охайні просторі класи, обладнані проекторами. Тут присутні всі атрибути типової школи. На другому поверсі у великій навчальній залі на честь засновника ліцею встановлено невеличкий постамент владики Мілана.

«Добре знав владику Мілана та неодноразово чув про його дітище, яке сьогодні було офіційно освячено. Усіма можливими способами намагався підтримувати його у цій справі. Як результат зусиль вірян, меценатів та просто небайдужих закарпатців, сьогодні наша область, фактично, отримала перший ліцензований навчальний заклад при храмі. До слова, у Євросоюзі та багатьох країнах світу практика організації шкіл і навіть лікарень при церкві є практикою вже не одне десятиліття. Тому ця подія – ще один крок Закарпаття й України до європейської цивілізованої спільноти», – прокоментував відкриття ліцею присутній на заході голова облради Володимир Чубірко, повідомляє пресслужба Закарпатської обласної ради https://t.me/PressZakrada

Читайте Groza-news в Telegram Читайте Groza-news y Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *