На Закарпатті завершився розгляд резонансної кримінальної справи щодо 42-річного мешканця Тячівського району, якого суд визнав винним у систематичному сексуальному насильстві над 10-річною дитиною.

Тячівський районний суд призначив йому покарання у вигляді 15 років позбавлення волі та зобов’язав виплатити потерпілій 1 мільйон гривень моральної шкоди.

Однак, прокуратура вимагає для бузувіра довічного покарання.

Про злочин правоохоронцям стало відомо у 2022 році після звернення бабусі дівчинки.

Під час досудового розслідування поліцейські встановили, що йдеться не про поодинокий випадок — насильство мало систематичний характер і супроводжувалося погрозами з боку обвинуваченого у разі розголосу.

Слідство дійшло висновку, що дитина тривалий час перебувала під психологічним тиском і страхом.

Після затримання чоловіка суд першої інстанції обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.

Однак згодом апеляційний суд змінив запобіжний захід на домашній арешт із застосуванням електронного засобу контролю.

Саме це рішення, за даними правоохоронців, стало передумовою спроби втечі. Напередодні судового засідання, під час якого мали оголосити вирок, до поліції надійшов сигнал про втрату зв’язку з електронним браслетом. Орієнтування негайно передали всім службам.

Чоловіка затримали прикордонники під час спроби незаконного перетину державного кордону з Румунією.

Попри винесений вирок, Тячівська окружна прокуратура заявила про намір його оскаржити. У відомстві вважають призначене покарання надто м’яким з огляду на тяжкість злочину, вік потерпілої та встановлений систематичний характер насильства.

Також прокурори звертають увагу на відсутність каяття та спробу уникнути відповідальності шляхом втечі за кордон.

Прокуратура наполягатиме на призначенні більш суворого покарання — аж до довічного позбавлення волі. Відповідну апеляційну скаргу готують у встановленому законом порядку.

Залишити відповідь