Під час бойових дій 17 квітня загинув політик, громадський діяч і колишній народний депутат Олег Барна. Сьогодні йому мало виповнитися 56 років. Про це повідомили речник об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку полковник Олексій Дмитрашківський та народна депутатка Ірина Геращенко.

За словами Геращенко, кілька тижнів тому вона бачилася з братом Олега Барни — Степаном, колишнім головою Тернопільської ОДА, який нині теж на фронті. На той час Олег Барна воював під Вугледаром. «Стьопа сварився на старшого брата через те, що той шаленець. Лізе в найгарячіші бої, контужений, поранений, відмовляється лікуватися, бʼє окупанта без страху, залишається на передовій зі своїми побратимами», — розповіла Геращенко.

Водночас колишній президент Петро Порошенко написав, що 68-ма окрема єгерська бригада імені Олекси Довбуша, де служив Барна, наразі загибель Олега не підтверджує, і «тіла ніхто не бачив».Пресофіцер бригади Мирослав Семенюк повідомив «Суспільному», що офіційно Барна не вважається загиблим, тому що тіло ще не евакуювали з поля бою, «але все вказує на те, що він загинув».Про Олега БарнуОлег Барна народився у селі Нагірянці на Тернопільщині. У жовтні 1990 року він іще студентом брав участь у голодуванні в Києві, відомому як «Революція на граніті», за вихід України з СРСР.

У 1996-1999 роках був одним з організаторів страйків учителів Чортківського району. Допомагав пенсіонерам отримувати заборговані пенсії, через суд добивався виплат дітям війни та «афганцям».

У 2000 році очолив у своєму районі акцію «Україна без Кучми». Під час Помаранчевої революції організовував односельців та жителів району для поїздки на схід України з метою підтримки Віктора Ющенка, тоді ще кандидата в президенти.Упродовж восьми років, з 2002 до 2010, був Нагірянським селищним головою.

Згодом брав активну участь у Революції гідності. Отримав поранення в голову та вибите праве плече внаслідок протистоянь 18 лютого 2014 року в Маріїнському парку.

З листопада 2014 року — народний депутат від «Блоку Петра Порошенка».

Перед тим у липні добровольцем долучився до Збройних сил України. Воював у складі 128 хакарпатської окремої гірсько-штурмової бригади. Командував мінометним розрахунком.

З початком повномасштабного російського вторгнення в Україну 2022 року пішов добровольцем у військкомат, а з 25 лютого вже був зарахований на посаду командира гранатометного відділення.

У грудні 2015 року трапився інцидент, який перетворився на мем: під час виступу у Верховній Раді тодішнього прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка Олег Барна підійшов до нього з букетом квітів, запропонувавши покинути трибуну; коли Яценюк відмовився, Барна спробував віднести його від трибуни.

Читайте Groza-news в Telegram Читайте Groza-news y Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *