Найбільш забрудненою важкими металами та іншими небезпечними сполуками на Закарпатті є річка-канал Верке на Берегівщині. Про це свідчать результати дослідження Басейного управління водних ресурсів річки Тиса.

  • Перевищення вмісту флуорантену зафіксовано на річці Уж, Боржаві, Верке та інших. Найбільша концентрація на річці Ботар. Флуорантен відноситься до поліциклічних вуглеводнів, що мають канцерогенну дію.
  • Перевищення бензоперілену – найбільше зафіксовано на водосховищі Роман Потік (с. Горбок).
  • Надлишки кадмію зафіксовані у річці Тиса в районі Солотвина, річці Хустець (м. Хуст) та Верке (м. Берегово).

Кадмій — це канцероген, який здатний накопичуватися в організмі людини. За словами фахівців, кадмій і його сполуки є надзвичайно токсичними навіть у незначних концентраціях. Цей елемент може накопичуватись в рослинах (найбільше всього в грибах) і живих організмах (особливо у водних) і далі харчовим ланцюгом постачатись людині. Поглинення будь-якої значної кількості кадмію викликає важке ураження печінки і нирок. Сполуки, що містять кадмій є також канцерогенними.

Хром, що перевищує норму виявлений у річці Ждимир (село Вовчий). При перевищенні норми хрому, він може спричинити подразнення шкіри або виразку за короткий проміжок часу. Під впливом тривалої дії викликає пошкодження печінки, кровообігу в нирках та нервових тканинах.

Нікель у річках, що протікають через село Косино та місто Берегово. Надмірні кількості нікеля призводять до підвищеної збудливості центральної нервової системи, анемії, алергічних реакцій. Нікель здатен впливати на структуру ДНК і підвищує ризик новоутворень.

Стежте за новинами Закарпаття та України у нашому Телеграм каналі.

Читайте Groza-news в Telegram Читайте Groza-news y Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *