Під вечір 19 квітня у Празі на площі Бориса Нємцова під посольством Росії у Чехії близько 50 місцевих громадських активістів виступили проти політики Путіна. Демонстранти засудили втручання Кремля у внутрішні справи Чеської республіки, агресію РФ у Криму та затримання й катування російськими спецслужбами українського журналіста «Радіо свобода» Владислава Єсипенка.

Заяву про Єсипенка озвучила уповноважений уряду Чеської республіки у справах нацменшин Євгенія Чихалова.

— Ми висловлюємо підтримку ув’язненому у Криму українському журналісту «Радіо свобода» Владиславу Єсипенку, якого було незаконно затримано лише через несприйняття політики Путіна, — зачитала, серед іншого, у зверненні до країни-агресора пані Євгенія. Зі звернення стало зрозуміло, що європейська громадськість та політичний естеблішмент країн Євросоюзу гостро засуджують агресію Росії щодо України, анексію Криму, ведення бойових дій на Сході нашої держави, активне впровадження гібридної війни проти України та інших світових держав, а також порушення Росією основних принципів та норм міжнародного права і посягання нею на світову безпеку у цілому.

Пізніше повний текст із усіма вимогами до Росії активісти передали керівництву РФ через посольство у Празі.

            Повне відео про подію було оприлюднено на сторінці організаторів — спільноти «Декомуністи» у Фейсбуку, у чеському інтернет-виданні www.novinky.cz та у спільноті «Ми і Україна». Демонстрацію підтримав і міський голова муніципального району Праги Ржепориє Павел Новотна.

            Цю протестну акцію та інші численні антикремлівські демонстрації у Празі викликав, крім іншого, і той факт, що напередодні з Чехії за обґрунтованою підозрою у шпигунстві на користь Кремля було вислано російських 18 дипломатів, у яких чеські спецслужби упізнали працівників ГРУ та СВР (служби військової розвідки) Росії. За інформацією контррозвідки Чеської республіки, «дипломати» причетні до підриву складів з боєприпасами у містечку Врбетіци у 2014 році, паралельно з агресією РФ щодо України…

            У розмові з кореспондентом Groza-news.info співорганізатор акції Давид Штіфель повідомив, що чеський народ солідарний із Україною і виступає проти придушення Кремлем свободи слова, як у випадку з журналістом Владиславом Єсипенком.

            — Росія на чолі з Едіною Росією та її лідером Володимиром Путіним все частіше загрожує демократії та західним цінностям шляхом економічного шантажу, шпигунства, зброї та дезінформації, — розповів пан Штіфель. — Тому ми й вийшли на таку акцію, щоб Путін та наш президент Земан не думали, що ми — отара овець…

            Нагадаємо, що наприкінці минулого тижня акції за єдність України та проти насильства над українськими журналістами російських спецслужб у особі Владислава Єсипенка, пройшли у столицях Польщі та Словаччини.

Читайте Groza-news в Telegram Читайте Groza-news y Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *