Кілька годин тому у столицях Словаччини та Польщі під посольствами РФ пройшли акції за цілісність України та у підтримку незаконно ув’язненого у Криму українського журналіста Владислава Єсипенка.

            Мирні зібрання у європейських столицях відбулися після заклику дружини затриманого і катованого російськими спецслужбами медійника Катерини Єсипенко виходити до дипломатичних установ Росії по всьому світу з вимогою не карати невинних і випустити її чоловіка на волю. Зокрема, про це пані Катерина заявила українсько-польському виданню «4 влада».

— Я прошу всіх небайдужих звернутися до представників Російського уряду і особисто Володимира Путіна біля російських дипломатичних представництв з проханням не карати невинних і випустити Владислава Єсипенка на волю, — закликала дружина журналіста. —Всі люди доброї волі можуть зробити це у безпечній формі, дотримуючись соціальної дистанції. Можливо, голос всіх людей буде почутий. Це моя остання надія. Це остання надія Владислава.

            Відтак, сьогодні у Братиславі на вулиці Ґодрова, з дотриманням усіх суворих карантинних обмежень, які діють у СР, група небайдужих молодих людей вийшли до посольства РФ із відповідними плакатами. Молоді люди нагадали російській владі, що «Україна — це Крим», що «Крим — татарський» та закликали: «російських окупантів» покинути Крим.

Паралельно така ж акція за цілісність України відбулася під посольством Росії у Варшаві. Молодь, що зібралася під посольством агресора у Польщі розгорнули плакати про єдність України. Небайдужі українці та поляки вирішили нагадати країні-агресору про її злочинні дії з анексії Криму. Вони, зокрема виступили за звільнення українського журналіста «Радіо Свобода» Владислава Єсипенка, який був затриманий у березні цього року в окупованому Криму.

            «Своїми діями Росія вкотре проігнорувала норми міжнародного права та безпідставно звинуватила громадянина України у злочині, якого він не вчиняв. Зрозуміло, що лише спільними діями та санкціями можна досягти звільнення Єсипенка та інших бранців Кремля, а також повернути Крим,», — прокоментували акцію її учасники у Варшаві на вулиці Белведерській.

            На жаль, карантин уніс свої корективи, і акції біля посольств РФ у Словаччині та Польщі були не велелюдними. Однак, попередні схожі акції, як, наприклад пікет посольства у Братислві 2018 року за звільнення Олега Сенцова, показують, що у європейських столицях є чимало небайдужих до долі України громадян. 

            Нагадаємо, що ФСБ РФ затримала журналіста програми «Крим-Реалії» на Радіо Свобода Владислава Єсипенка 10 березня в окупованому Криму під час покладання квітів до пам’ятника Шевченку за підозрою в «розвідувально-підривної діяльності в інтересах українських спецслужб».

6 квітня під час засідання в підконтрольному Росії Верховному суді Криму Єсипенко заявив, що силовики з ФСБ катували його струмом та погрожували вбивством, через що він «готовий був зізнатися в чому завгодно і підписати будь-які папери», що він і зробив.

Читайте Groza-news в Telegram Читайте Groza-news y Facebook
Один коментар до “У Європейських столицях під посольствами РФ пройшли акції за звільнення Владислава Єсипенка”
  1. […] Нагадаємо, що наприкінці минулого тижня акції за єдність України та проти насильства над украї… російських спецслужб у особі Владислава Єсипенка, […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *