Народний депутаті із Закарпаття,  голова тимчасової слідчої комісії (ТСК) з питань скруток ПДВ на продажі пального ВРУ Іван Крулько прокоментував ситуацію навколо дослідження ухилень від сплати податків компанією «ОККО».

 «Це типова схема. Проблема „скруток“ існує, вона системна і відбувається з місяця в місяць. Разом з новим головою Державної податкової служби і нашої ТСК я б хотів, щоб ми зробили все, щоб зупинити цю діяльність. Вона призводить до одного: формує тіньову економіку, скорочує надходження в дохідну частину держбюджету», — сказав нардеп у коментарі “Центру дослідження енергетики”.

Нагадаємо, що компанія «ОККО-Рітейл» з групи компаній ОККО (концерн «Галнафтогаз») увійшла в топ-3 вигодоодержувачів від «скруток» ПДВ за підсумками 2020 року. Про це повідомлялося на засіданні тимчасової слідчої комісії у Верховній Раді.

В «ОККО-Рітейл» виявили податкових накладних від сумнівних контрагентів на суму ПДВ 301 млн грн. Зокрема, в схему залучені чотири компанії — «скрутчика» з Київської та Львівської областей: ТОВ «Торгова компанія „Діоніс“», ТОВ «Трансмак», ТОВ «Торговий Альянс», ТОВ «Краузе ЛТД». В результаті махінацій з накладними продукти харчування, одяг, алкогольні напої та госптовари «перетворилися» на кукурудзу і пшеницю. Вигодоодержувач схеми — «ОККО-Рітейл», яка спеціалізується на роздрібній торгівлі паливом.

В цілому, за даними ТСК, протягом 2019-2020 років недобросовісні компанії «скрутили» ПДВ на загальну суму 49,2 млрд грн.

Як раніше повідомлялося в журналістському розслідуванні «5 каналу», компанії «ОККО-Рітейл» і «ОККО-Бізнес контракт» не сплатили до держбюджету ПДВ на суму 329,3 млн грн і 21,9 млн грн відповідно. Довідка. Група компаній ОККО належить концерну «Галнафтогаз», який у свою чергу входить в холдинг Віталія Антонова «Універсальна інвестиційна група». За підрахунками голови податкового комітету Данила Гетманцева, холдинг не доплатив до бюджету 5,5 млрд грн податків при цьому отримав відшкодування «липового» ПДВ на суму близько 360 млн грн. Левову частку ПДВ «скручено» через торгівлю паливом, на якій спеціалізується ОККО.

            У свою чергу голова правління Антикорупційної спільноти України Роман Лаврів повідомляє, що мережа ОККО грабує автомобілістів і всіх українців, адже вартість палива закладена в собівартість всіх товарів і послуг.

«Купуючи хліб, одяг, замовляючи послугу, кожен з нас фінансує неприборканий апетит цієї компанії. Мало того що ОККО найбільше накручує на вартості палива (до 11 грн маржі з литра) та ще й ухиляється від сплати податків. За підсумками минулого року ОККО увійшла до топ-3 компаній за «скрутками» ПДВ на загальну суму 442,6 млн грн. Для податкових скруток компанія використовує нетиповий для себе експорт та компанії-посередники. В результаті махінацій з податковими накладними продукти харчування, одяг, побутові товари «перетворилися» на кукурудзу і пшеницю, а державний бюджет недоотримав сотні мільйонів гривень ПДВ.

Зазвичай недоброчесні гравці врешті втрачають свою долю ринку, але тільки не ОККО. Для цього вони лобіюють свої інтереси у владі та ведуть агресивну дискредатиційну кампанію проти конкурентів.

Обличчя цієї кампанії — Сергій Куюн, голова консалтингової групи «А-95». Він позиціонує себе як експерта паливного ринку, але насправді є типовим медіа-вимагачем. Тобто у медіа і соціальних мережах за гроші хвалить одні компанії і нищить інші. В інтерпретації цього Куюна ціни на ОККО обумовлені об’єктивними факторами, а не картельною змовою. Він виправдовує те, що ОККО працює в окупованому Криму, спростовує факти ухилення від сплати податків та «скруток» мережі, атакує конкурентів. Куюн буквально окупував весь галузевий медіапростір, перетворивши його на зброю проти конкурентів ОККО.

Також він разом із кишеньковою Нафтогазовою асоціацією Нелі Привалової на правах «незалежних експертів» лобіюють перевірки та санкції для заправок конкуруючих мереж.

Співпрацю Куюна з ОККО і Нафтогазовою асоціацією підтверджує податкова звітність, опублікована у ЗМІ. Консалтингова компанія Куюна, його ФОП, а також ФОП його брата Артема отримують до 10 млн грн від ОККО і асоціації на рік. Тобто це злочинна змова, мета якої — монополізація паливного ринку та пограбування українців.

Читайте Groza-news в Telegram Читайте Groza-news y Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *