Офіс Уповноваженого Верховної Ради з прав людини виявив порушення у Мукачівському дитячому будинку-інтернаті, де перебувають діти з Донеччини. Про це повідомив на своїй сторінці омбудсмен Дмитро Лубінець.

Установа призначена для постійного проживання дітей віком від 4 до 18 років та осіб з інвалідністю віком від 18 до 35 років з порушеннями фізичного, інтелектуального розвитку та психічними розладами, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, меддопомоги, освітніх послуг, комплексу реабілітаційних заходів.

Під час відвідування в установі було 109 підопічних — 79 дорослих і 30 дітей, зокрема, 2 дитини-сироти і 15 дітей, позбавлених батьківського піклування. Також сюди евакуювали 22 підопічних Дружківського дитячого будинку-інтернату Донецької області. Опіка закладом здійснюється над 30 особами, опіка батьками — над 13 дітьми. В будинку-інтернаті є троє лежачих хворих.

Виявлено недоліки, що призводять до порушення прав підопічних:

  • медична діяльність здійснюється без відповідної ліцензії;
  • не проводиться огляд підопічних лікарсько-консультативною комісією за участю лікаря-психіатра для вирішення питання щодо їхнього подальшого перебування в будинку-інтернаті або можливості перегляду рішень про недієздатність;
  • порушено санітарно-гігієнічні норми;
  • недотримання установленої норми площі з розрахунку на одного підопічного;
  • порушуються правила протипожежної безпеки.

Стежте за новинами Закарпаття та України у нашому Телеграм каналі.

Читайте Groza-news в Telegram Читайте Groza-news y Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *