Groza-news після інциденту з паплюженням українського прапора у парламенті Словаччини з боку представників популістської, радикальної проросійської партії Наша Словаччина Петера Крупи, Маріана Котлеби та Андрія Медвецького, попросила прокоментувати подію колег по той бік кордону.

За інцидент уже того ж дня вибачився Міністр МЗС Іван Корчок. Він пообіцяв разом з Міністром оборони провести профілактичну бесіду з опозиуійними депутатами.
Ми ж, у свою чергу, поцікавилися думками з цього приводу у наших колег, відомих словацьких журналістів.

Мартін Белей, журналіст і редактор пряшівського корпункту видання Korzár 1998-2021

Вітаю, колеги. У цій історії головне, що кілька годтн тому словацький парламент ухвалив оборонну угоду з США, яка є ключовим документом для стратегії Словацької Республіки і певною мірою дуже важливою для України, оскільки ми сусіди.

Саме під час обговорення цього договору в парламенті стався згаданий інцидент, який став конфліктом між двома депутатами уряду (з прапором України) і двома опозиціонерами з фашистської партії.

У парламенті цілий день тривали конфлікти, і всі стандартні демократичні ЗМІ засуджували поведінку опозиції, яка пробила дно того, що коли-небудь відбувалося в парламенті Словаччини.

Суспільство в Словаччині дуже поляризоване, приблизно 50 на 50. Дуже сумно, що близько половини населення Словаччини вважає, що в ескалації напруженості в Україні винні НАТО і США. Маємо дуже сильні проросійські кола та настрої, особливо в соцмережах та конспірологічних ЗМІ. Але дурні живуть скрізь, а не тільки у нас…

Найважливіше для мене, що Словаччина, як держава, чітко зобов’язалася дотримуватися західної орієнтації та зобов’язань Словацької Республіки, які є результатом нашого членства в НАТО.

Тримаю кулаки, щоб в Україні все склалося добре і не закінчилося військовим конфліктом

Мілан Грейтак, журналіст прес-секретар Пряшівської міської ради 2015-2020

Мені особисто соромно за такі дії наших державних службовців, але не тільки за них, але й за всіх, хто впадає в такі крайності… Як я зрозумів, інцидент стався в парламенті вчора, перед дебатами щодо оборонної угоди з США, яку вже схвалив уряд. Також був протест у Братиславі під час цієї зустрічі, але я не маю інформації, скільки людей взяло в ній участь … Словаки, в основному, засуджують такий вчинок і називають його “цирком” у парламенті…

Міхал Франк, журналіст словацького медіахолдингу Petit Press

Інцидент, що стався вчора у парламенті, справді у всіх на слуху. Зауважу, що місцеві словацькі ЗМІ про нього пишуть об’єктивно, відстоюючи проукраїнську позицію.

Але, на жаль, у Словаччині Путін і Росія мають багато прихильників. У відсотках це буде 50 на 50! І це є дуже багато…

Зі свого боку, провівши лише поверховий аналіз біографій згаданих дебоширів зі словацького парламенту, помічаємо, що ці нацисти вже давно мають проблеми із законом, втрапляючи час від часу у скандали. Про це, зокрема, повідомляє словацьке видання Словаччина. Онлайн:
https://slovensko.hnonline.sk/21025961-video-v-parlamente-doslo-k-potycke-o-vlajky-kotlebov-brat-poslancovi-sas-strhol-respirator

Та українське Суспільне.UA: https://suspilne.media/70551-u-slovaccini-ultrapravogo-lidera-zasudili-do-4-rokiv-vaznici-za-nacistsku-simvoliku/
Читайте Groza-news в Telegram Читайте Groza-news y Facebook
Один коментар до “Словацькі журналісти розповіли закарпатським колегам своє бачення інциденту із прапором України”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *