Платформу створили місцеві фахівці у галузях політики, економіки, журналістики та інших сферах. Карпатський аналітичний центр надаватиме якісну та неупереджену аналітику щодо локальних проблем та працюватиме з бізнесом, місцевими громадами, владою усіх рівнів та громадським сектором.

Роман Сов’як, журналіст, телеведучий

Моя щоденна робота – це спілкування із людьми на різні соціальні, політичні та економічні теми. Я з колегами часто показую проблеми, які громади не можуть вирішити, бо це або не їхня компетенція, на це нема коштів чи бракує знань, а часто є все, окрім достатньої кількості даних, щоб врешті усунути причину, а не наслідкт. Я постійно бачу, як після реформи децентралізації громади губляться із отриманими повноваженнями та відповідальністю. Як маючи ресурси: землю, фінанси, людей, зрештою, чудове логістичне розміщення – там не вміють цим розпоряджатися та робити життя у своїх громадах кращим.Тоді постало логічне запитання: чому комусь вдається, а комусь ні? І тоді ми з колегами та однодумцями виявили одну закономірність, яка заважає нашим громадам розвиватися. Це стосується і маленької гірської громади, так і обласного центру – відсутність чіткого і професійного аналізу процесів, обробки зібраних даних та розробки рішень, що базуються на аналізі цих даних.Маючи, умовно 10 гектарів землі, поруч із трасою, але без підведених комунікацій, можна їх роздати по кілька сотин для нового мікрорайону, а можна підвести комунікації, подати документи для реєстрації технологічного парку і запросити інвестора. Що більше понесе користі громаді? Що зараз більше потрібно: роздати землю чи збільшити доходи громади? Тут нема однозначної відповіді, бо в кожному випадку вона буде унікальна, залежно від інших складових: чи є потреба роздати цю землю, чи є ще вільна земля, чи буде взагалі цікаво тут розвивати бізнес інвестору, і в якій галузі це може бути і ще багато інших “чи”.Саме тому, щоб давати відповіді на складні питання, щоб ширше дивитися на проблеми та комплексно їх вирішувати, щоб надавати якісний аналіз, який влада буде враховувати у власних рішеннях – я і став частиною команди “Карпатського аналітичного центру”.

Денис Ман, політик, фахівець з управління, депутат Закарпатської обласної ради

Нам в регіоні бракує аналітичних центрів, які б дозволяли формувати ефективні стратегії, програми дій та плани розвитку, у нас недостатньо даних, аби розробляти ефективні управлінські рішення, ми не довіряємо цифрам, якими часто маніпулює влада, прикриваючи власні прорахунки у стратегічному плануванні! – подумали ми, та запропонували свій формат та нову платформу. Карпатський аналітичний центр – це українська громадська ініціатива, що буде працювати над збором, аналізом даних, відслідковуватиме динаміку в соціально-економічних показниках, тенденціях розвитку Карпатського регіону, а також формуватиме пропозиції по вдосконаленню політик регіонального розвитку в умовах посилення ролі територіальних громад в управлінні суспільними процесами. У команді Центру – люди різних сфер діяльності із досвідом роботи з даними, їх обробкою, формуванням конкретних програм і проектів. Очолюючи департамент економіки обласної державної адміністрації мав досвід участі в розробці державної програми підтримки гірських територій українських Карпат, яка однак не стала рятівним інструментом для жителів цих територій. Чому? Можливо, справа в непослідовності дій влади, чи в зібраних даних, чи неправильних прогнозах? А можливо і більше? Наш Центр знайде відповіді на ці запитання.Соціологія, аналіз та прогноз економічних показників, реагування на актуальні суспільні виклики, дослідження громадської думки, моніторинг впливу стратегій та програм розвитку на рівень життя населення в Карпатському регіоні – знайомтесь із результатами, беріть участь в ініціативах та заходах Карпатського аналітичного центру! Вже незабаром почнемо ділитися з вами цікавим! Будемо раді співпрацювати з бізнесом в Карпатах, громадами та асоціаціями та об’єднаннями, які мають за мету зробити Карпати успішними!

Читайте Groza-news в Telegram Читайте Groza-news y Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *