Президент Угорщини Янош Адер порівняв дії Росії з діями СРСР, який без узгодження з Угорщиною розділив її території, у тому числі і на Закарпатті.

“Дві треті території Угорщини були відірвані від неї внаслідок цих дій. Угорці опинилися у складі інших держав, хоча й не хотіли цього. Ніхто ніколи в них не запитував, в якій країні вони хотіли жити…”, – сказав угорський Президент.

Адер також заявив, що Угорщина розділяє біль України у зв’язку з анексією Криму, оскільки на власному досвіді переконалася, як зовнішні сили свавільно перекреслюють кордони в Європі.

“Пам’ятаючи угорців, які втратили свої життя, і пам’ятаючи трагедію Тріанонського договору ми можемо сказати, що знаємо напевне, чому анексія Криму – така чутлива незагоєна рана для українців. Ми угорці розділяємо цей біль”, — запевнив Адер.

До того Міністр МЗС Росії Сергій Лавров намагався відмовити Угорщину від участі у «Кримській платформі». Про тиск на Угорщину напередодні заявив Секретар РНБО Сергій Данілов.

«У нас шалений тиск Російської Федерації… Була доповідь наших розвідок щодо цього питання. Повірте, Росія працює по всьому світу, аби перешкодити Україні провести такий захід», — заявив секретар РНБО.

Однак, зірвати захід Кремлю не вдалося і вже за тиждень Президент України з сильною міжнародною позицією поїхав з офіційним візитом до США.

Сполучені штати у особі Президента Джо Байдена підтвердили підтримку України щодо відновлення її територіальної цілісності на Донбасі і в Криму.

«Сполучені Штати – разом з Україною й будуть продовжувати працювати над тим, щоб притягнути Росію до відповідальності за її агресію. Підтримка США суверенітету й територіальної цілісності України є непохитною».

США також підтвердили продовження надання безпекової допомоги Києву та співпраці у секторі оборони і засвідчили підтримку зусиль України у «Кримській платформі» щодо відновлення контролю над окупованою територією та закликають Росію припинити вогонь на Донбасі.

Читайте Groza-news в Telegram Читайте Groza-news y Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *