Бахмут, 23 лютого 2022 р. Фото: REUTERS/Alex Babenko

Окупанти намагаються взяти Бахмут у кільце, на півночі і на околицях міста ситуація важка, запеклі бої точаться за кожен метр. Про це в інтерв’ю ТСН розповів командир добровольчого підрозділу “Карпатська Січ” Тарас Деяк.

За його словами, найважча ситуація на півночі Бахмута — там ворог має певні успіхи. Деяк вважає, що в українському інфопросторі недооцінюють російську армію. Мовляв, навіть бійці ПВК “Вагнер”, членами якого переважно є ув’язнені за важкі злочини, “пересуваються більш-менш професійно”.

“Я б не сказав, що ми воюємо з армією “чмобіків”, ми воюємо з сильним противником і професійною армією”, — зауважив військовий.

Тарас Деяк каже, що єдина перевага ворога у його величезній кількості. Мовляв, російські командири використовують своїх вояк як гарматне м’ясо, втім це допомагає їм у бою.

“Вони починають заходити групою по 6-8 людей. Більшість з них лягає. Багато з них йде без зброї. Вони просто йдуть з сумками, з боєприпасами, а де падуть — там сумка і залишається. Інша група через декілька знову просувається, забирає ці боєприпаси і далі йде. Окопуються на кожному метрі. Ми їх вибиваємо — на їхнє місце приходить інша група”, — пояснює командир підрозділу.

У Бахмуті та на його околицях штурми відбуваються майже щогодини — і вдень, і вночі. Більше того, ворог використовує провокативну тактику. Цю функцію виконують невеликі групи: вони ходять парами і провокують наших бійців відкрити по ним вогонь. У такий спосіб ворожий спостерігач виявляє вогневі позиції наших військових і бачить, куди бити.

Тарас Деяк каже, що моральний дух у ЗСУ на висоті, адже наші бійці захищають свою землю і свої національні інтереси. Щоправда, бракує кваліфікованих офіцерів та західного озброєння.

“Віримо, що поки ми тримаємо тут фронт, українське військо готується до наступальних дій, очікуємо зброю від західних партнерів. Ми готуємо нові батальйони і нові бригади. Найголовніше — це бойове злагодження, комунікаціяю між підрозділами і бійцями. Від простого військовослужбовця до командира взводу, від ротного до командира батальйону — кожен має знати свою роботу і професійно застосовувати ці навички зі зброєю, яка в нього буде”, — поділився військовий.

Командир підрозділу батальйону “Карпатська Січ” також сподівається, що після перемоги українці шануватимуть тих, хто клав своє життя за їхню свободу. Зокрема, на думку військового, політичну верхівку влади на місцях необхідно змінювати на тих людей, що “знають ціну свободи і ціну життя”.

Стежте за новинами Закарпаття та України у нашому Телеграм каналі.

Читайте Groza-news в Telegram Читайте Groza-news y Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *