У Генеральному консульстві Угорщини в Ужгороді презентували персональну виставку робіт знаного закарпатського художника Петра Шолтеса. Привітати митця з подією завітали представники влади, друзі художника та представники творчих кіл Закарпаття.

«Щиро дякую за запрошення і хочу сказати, що виставка Петра Шолтеса у Генеральному консульстві Угорщини має свій символізм. По-перше, тому, що мистецтво і творчість не мають кордонів і не потребують спеціальних дозволів аби поширюватися на сусідні країни, а по-друге, я знаю, що сам Петро Людвігович у житті поєднує українську та угорську мови, а у своїх роботах — українське та угорське мистецтво. Свідченням цього є хоча б той факт, що він є одночасно і членом Національної спілки художників України та Спілки художників угорської інтелігенції імені Мігая Мункачі. Я бажаю всім отримати естетичну насолоду від споглядання цих робіт і сподіваюся, що мистецтво стане ще одним своєрідним містком між нашими країнами, тим непохитним інструментом, який здатен зміцнити українсько-угорські відносини», — звернувся до учасників виставки перший заступник голови Закарпатської облради Андрій Шекета.

Присутні на мистецькій події колеги Петра Шолтеса,  підмітили, що велика частина інтер’єрних робіт винуватця події «дихають» Ужгородом та присвячені пересічним ужгородцям: («Древній Ужгород»), («Дорога до церкви»), («Вулиця Корзо»), («Осінь під замком»), («Старими вулицями»), («Сакури») тощо.  Тому його називають невід’ємною частиною життя міста над Ужем.

Сам художник у короткому виступі підтвердив цей факт і сказав, що той древній Ужгород, який був колись, досі живе у його роботах. Навіть сучасне місто він зображає у давніх формах, фрагменти яких нині надають місту особливого шарму.

Довідково

Петро Шолтес — Член Національної спілки художників України (1995), Спілки художників угорської інтелігенції імені Мігая Мункачі (2007). Нагороджений Срібним Хрестом Заслуг від Уряду Угорщини (за розвиток закарпатського та угорського мистецтва). Лауреат премії ім. Й. Бокшая та А. Ерделі (2016). Народився в Ужгороді. Підлітком відвідував образотворчу студію відомого педагога Золтана Баконія. У 1965 році закінчив Ужгородське училище прикладного мистецтва, де навчався на відділі художньої різьби по дереву. Нагороджений почесними грамотами, відзнаками, медаллю імені Мігая Мункачі за активну творчу діяльність і високопрофесійну майстерність, лауреат міжнародної премії імені Шимона Голлоші. Учасник і організатор багатьох регіональних та міжнародних пленерів. Твори Петра Шолтеса зберігаються у приватних колекціях і галереях багатьох країн світу – Угорщини, Польщі, Італії, Ізраїлю, Чехії, Німеччини та США, повідомляє пресслужба Закарпатської обласної ради

Читайте Groza-news в Telegram Читайте Groza-news y Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *