Адвокат з Ужгорода Олександр Пересоляк повідомив, що на понад 8 мільйонів українців чекає здорожчання газу через припинення надання послуг облгазами, що належали олігарху Дмитру Фірташу.

Це сталося незадовго після того, як слідчий суддя Печерського суду Києва 25 травня передав в управління Нацагентству з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) арештовані корпоративні права 26 обласних та міських операторів газорозподільних систем, які експлуатують державні газові мережі. Таким чином АРМА отримала в управління корпоративні права операторів ГРМ, які працювали під брендом компанії РГК Дмитра Фірташа через несплату за користування мережами, повідомляє biz.censor.net.

З цього приводу голова правління “Нафтогазу” Юрій Вітренко у інтерв’ю Інтерфакс-Україна заявив, що НАК планує взяти в управління 26 обласних та міських операторів газорозподільчих систем, які суд передав Нацагентству з питань корупційних активів (АРМА).

“Ми очікуємо, що АРМА передасть їх “Нафтогазу”. Ми не бачимо, хто інший може управляти облгазами, особливо враховуючи, що це є критична інфраструктура”, – сказав Вітренко.

Водночас він визнав, що чинні тарифи не покривають виробничих витрат цих підприємств.

“Ми розуміємо, що тарифи облгазів останнім часом були менші, ніж економічно обґрунтовані, і вони не покривали собівартість. У них в тарифі була закладена ціна газу 7 грн/куб. м, в той час як на ринку вона була 40 грн/куб. м. Об’єктивно через державне регулювання всі їх витрати не покривалися, але є обґрунтовані підозри, що були зловживання, випадки виведення грошей з цих компаній”, – зазначив Вітренко.

Довідково

В Україні працює 43 оператори газорозподільних мереж (ГРМ), це обл-та міськгази.

Кожен оператор ГРМ у своєму регіоні є монополістом.

Із 43 операторів ГРМ – 20 працюють під брендом “Регіональної газової компанії” (РГК) олігарха Дмитра Фірташа, вони розподіляють приблизно 70% всього газу в Україні.

Перелік операторів ГРМ, які передано в управління держави, не опубліковано. За даними БізнесЦензора, АРМА було передано корпоративні права 20 операторів ГРМ РГК Фірташа. Які ще шість операторів ГРМ перейшли в управління держави – наразі невідомо.

Таблиця з власниками Операторів ГРМ – за цим посиланням

Читайте Groza-news в Telegram Читайте Groza-news y Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *