Селекціонер з Ужгорода Генріх стратон, який вивів сорт морозостійкого ківі “Карпат Стратона Валентайн” розповів, як не натрапити на підрорблені сорти, як доглядати морозостійкий ківі та про особливості його вирощування.

— Ми у своїй інструкції наголошуємо, що при сприятливих умовах ківі плодоносить на 3-4 рік, — розповідає Генріх Стратон. — Але багато людей кажуть, що в них вже є п’ятирічні рослини, великого розміру, але не плодоносять. Правда більшість, не могли пригадати, де брали саджанці. Тому повторюємо, що ми відповідаємо лише за сорт ківі «Карпат Стратона Валентайн», бо інші можуть потребувати чоловічих та жіночих рослин, а якщо придбаний сіянець, то взагалі неможливо передбачити його якості. З аналогією до дички будь якої рослини. Тому ми рекомендуємо купувати лише живцьовані саджанці визначеного сорту. Принагідно демонструємо, як відрізнити живцьований саджанець від сіянцю:

— Якщо продавець рослини ківі стверджує, що її виведено живцюванням, то запитайте про сорт, де и коли здійснено живцювання, та дуже добре щоб це було підтверджено фото продавця з плодоносною рослиною, — радить селекціонер.

Візуально на живцьованому саджанці можна знайти черенок, а на сіянці його не існує, тобто стовбур суцільний з близько розташованими одна від одної бруньками.

Підтвердженням сорту звичайно є і необхідні документи.

Також Генріх Стратоно проілюстрував, як правильно обрізати саджанці ківі до сокоруху.

 Для аматорів ківіводів автор ексклюзивного сорту презентував відео про фальсифікації ківі, або як відрізнити підробку від оригінального сорту:

Консультації щодо саджанців ківі від фахівця можна отримати за номерами тел. +380501833251, +380980177977 або на сайтах https://kiwi-straton.com/ та https://kiwi-straton.net/

Читайте Groza-news в Telegram Читайте Groza-news y Facebook
2 коментар до “Закарпатський селекціонер розповів про тонкощі догляду за морозостійким ківі (відео)”
  1. Шановний Генріх, я Вам дуже дякую за інформацію. Я заказав по інтернету, але ще не отримав садженці ківі ‘Закарпатське’ із Ужгорода від Богдана Лутчина, а потім проглянув Ваш сайт. Підскажіть наскільки це надійне джерело, бо зараз розвелось дуже багато фальшивих розповсюджувачів, не хочу називати по-іншому. І чи можу отримувати від Вас консультацію по вказаному номеру телефону

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *