Україна не продає, а передає електроенергію у єдину європейську мережу, з якої також отримує електроресурс. Про це, ілюстрував конкретні приклади, розповів Анатолій Костюх, народний депутат України з Ужгорода.

“Одразу спойлер – ніхто не продає електроенергію за кордон, замість того, щоб забезпечувати ресурсом українців.

А тепер пояснюю. В мережі поширюється інформація, що буцімто «Укренерго» продає електроенергію за кордон, замість того, щоб забезпечити українців.

❗️Це маніпуляція. Чому?

Для початку, пам’ятаємо, що Україна приєднана до європейської електромережі.

Тепер нам потрібна звичайна проста математика та логіка. Беремо до прикладу один календарний день – 25 листопада. Нам потрібно лише порахувати кількість віддачі та приймання електроенергії з Молдовою, Польщею, Румунією, Словаччиною та Угорщиною.

З України пішло 8201 МВ, до України ПРИЙШЛО 11 466 МВ. Тобто, це означає, що ми не тільки віддаємо, а й отримуємо приблизно ту саму кількість.

Беремо інші ще цифри для більшого розуміння.

За сім днів Україна відправила до:
▪️Словаччини 4 212 МВт, а отримала – 20 398 МВт.
▪️Молдови 0, а отримала – 61 244 МВт.
▪️Румунії 13 076 МВт, а отримала – 6 485 МВт.
▪️Угорщини 58 967 МВт, а отримала – 1 334 МВт.
▪️З Польщею по нулях.

Якщо скласти всі ці цифри, то видно знов, що Україна отримала навіть більше, ніж віддала. Тут потрібно розуміти, що система має балансувати і це перетікаючі потоки об’єднаної мережі з Європою, до якої ми приєднані. Ми не експортуємо до сусідніх країн, а навпаки закуповуємо.

Тому прошу припинити поширювати брехню та сіяти зраду серед українців, якої навіть немає. Якщо подавати інформацію – то правильно та професійно, а не робити інфопривід, який не підлягає дійсності.

Дякую за увагу. Бережіть себе та свій інфопростір від фейків.

До речі, посилання де можна займатися математикою та все правильно розрахувати: bit.ly/3VG5T5F

На скриншоті імпорт та експорт електроенергії України за листопад поточного року. Також залишаю посилання: bit.ly/3ESO6RZ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *