У Закарпатському обласному художньому музеї імені Бокшая урочисто стартувала ювілейна виставка Адальберта Ерделі до 130-ї річниці від дня народження художника, повідомляє пресслужба Закарпатської обласної ради.

Про творчість митця згадав учень Ерделі, метр закарпатського живопису академік Академії мистецтв України Володимир Микита. Він розповів, що, попри можливість працювати і розвиватися у Франції і США, пан Адальберт обрав рідне Закарпаття. Зі слів митця, Ерделі був людиною чуйної душі, допомагав своїм зубожілим землякам, плідно працював на творчій ниві, допомагав ставати на ноги молодим художникам Закарпаття.

Зі свого боку про творчість співзасновника закарпатської школи живопису проаналізував директор Народного літературного музею Закарпаття, письменник Василь Густі. За його словами, Ерделі надихнув на творчість, у тому числі і на створення успішних зразків красного письменства цілу епоху письменників Закарпаття.

Завершилася презентація виставки виступами талановитої молоді Ужгородського музичного фахового коледжу імені Д. Є. Задора під керівництвом голови спілки композиторів Закарпаття Віктора Теличка.

 Довідково

Адальберт (Бейла) Ерделі був майже ідеальним митцем. Він підпорядкував усі аспекти життя служінню мистецтву і вивів для себе формулу ідеальної гармонії – Бог, мистецтво, любов. Він студіював і працював у найбільших художніх центрах Європи – Мюнхені й Парижі, але завжди повертався додому, і завдяки йому Ужгород поступово став містом художників. У 1927 році Ерделі разом із однодумцем Йосипом Бокшаєм організував тут Публічну школу рисунку та очолив створене 1931 року Товариство діячів мистецтва.

Читайте Groza-news в Telegram Читайте Groza-news y Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *