Ідеться про земельну ділянку, яка межує з Боздошським парком та вулицею Баб’яка біля річки Уж. Сьогодні ж ділянку вже готують під чергову забудову.

Раніше тут у густонаселеному новому районі біля Баздоського парку планували звести дитячий садок. Під ці благородні цілі ділянку відвели ще близько 8 років тому. Навіть гроші на проект у бюджеті заклали. Але не судилося. Садок мав бути ось тут:

Ділянка тривалий час просто заростала чагарниками, а протягом останнього року її обгородили і підготували до спорудження кількох багатоповерхівок:

Але це вже не перший випадок, коли прикриваючись благородними цілями, міська рада віддає під забудову черговий шматок ужгородської землі.

Так, на сьогодні на розі вулиць Загорської та Івана Франка ми мали мати сучасний садок на 250 місць. Ужгородцям навіть презентували проект уявного дитсадка та розповіли, що його будівництво коштуватиме 44 мільйони гривень. 10% коштів на спорудження мали виділити з бюджету громади Ужгорода і 90% — з державного бюджету. Здати в експлуатацію садок мали минулого року… У ньому мало бути 13 груп і 100 працівників. Садок мав бути ось такий:

Дошкільний навчальний заклад мав знаходитися ось тут, навпроти Ужгородського міськрайсуду:

Ви його бачите сьогодні? Ні, звичайно! Бо на йогомісці виросла чергова багатоповерхівка, квартири на 40+ квадратних метрів у якій продають за понад 50 000 доларів. І вільних квартир тут уже майже не залишилося…

Якщо врахувати, що останній садок в Ужгороді збудували ще за радянських часів, і якщо врахувати, що з початком війни населення в Ужгороді зросло приблизно у 2,5 рази, то ця історія виглядає, як мінімум антилюдяно.

Бо сьогодні в Ужгороді— понад 8,5 тисяч дошкільнят. Їх виховують у 23-х заповнених до понад максимуму садках, деякі з них перевантажені майже вдвічі. На цьому фоні мікрорайони Ужгорода продовжують рясніти новими багатоповерхівками, дошкільнят стає більше, електронна черга у діючих садках тріщить, бо вже заповнена на кілька років уперед і місць у ДНЗ гостро не вистачає. Такаж ситуація і зі школами міста…

І вільних ділянок під садок у міста, звісно, вже немає. Зате завжди є вільні ділянки під багатоповерхівки та, наприклад, під McDonald’s. Як ось тут:

Та, схоже, керівництво міста й депутатів міськради все влштовує. Адже, за бажання, можна б тим же забудовникам надавати дозволи на зведення житла за умови внеску у соціальну інфраструктуру міста. Якби всі вони “скинулися”, то місто на роки отримало б не один садок…

2 коментар до “В Ужгороді на землі, виділеній під дитсадок зведуть багатоповерхівки (фото)”
  1. тим часом поряд з Ужну росте ще один монстр. а можна було б розширити кампус, збудувати школу, лікарню чи дитсадок. ці землі вже ніхто ніколи не поверне. а єдиний пагорб з оглядовим майданчиком на місто вже забудовують віллами.

  2. Хоч би щось будували для тих людей, котрі все втратили – майно, будинки, квартири, рідних, намагаються знайти собі будь-яке житло! Та ні, таке їм не приходить на думку., будуються як в останній день, за будовують посередині дворів. Подивіться хоча б на будівництво на місці котельні у дворі між вулицею Закарпатською і Я. Геляса, колишньою Добролюбова! Ужгород – місто, де влада продажна, депутати підкуплені, головний архітектор у зв’язці з бандитами! Їм не садочки у голові і не допомога знедоленим людям, а тільки шкурні інтереси.

Залишити відповідь