Днями у системі ГУНП в Закарпатській області було призначено чи перепризначено кадри у 16 підрозділах. У зв’язку з пандемією коронавірусу та введенням у країні локдауну, керівників і їх “замів” призначали та представляли у новому форматі — так званому селекторному.

            Такий порядок у цій ситуації виправданий на всі сто відсотків, адже відпала потреба скликати співробітників на збори, куди відтак прибували та сходилися “куратори” з Ужгорода, керівники райрад, райдержадміністрацій, мери міст, інших правоохоронних і контролюючих структур тощо. Тим паче, що певні корективи внесла децентралізаційна реформа, бо з’явилося чимало нових ОТГ, а одна райрада — Мукачівська— до кінця ще так і не сформована. Отже, завдяки “селекторному” представленню за лічені години було розв’язано ці важливі кадрові перестановки, адже до обласного центру з’їхалися ті, кому довірили цю роботу на подальший період. Організаційний захід в обласному ГУНП тривав недовго, і коли його начальником О. Шляховським було зачитано, хто та де працюватиме, прозвучали побажання й рекомендації їхати на місця нової служби та негайно приступати до роботи.

Отже, хто куди “поїхав” і які посади зайняв? Зокрема, у Свалявському відділенні тутешньою поліцією керуватиме підполковник Юрій Пилип (на фото), який “прибув” із Виноградова й змінив Едуарда Торонія, котрого “відрядили” у В. Березний, де в аналогічному підрозділі працюватиме у статусі заступника.

Місце 38-річного пана Пилипа у Виноградівському відділенні Берегівського ВП “зайняв” Михайло Палкуш, який теж має досвід роботи у правоохоронній системі, адже свого часу очолював райвідділ поліції у Рахові тощо. Натомість “внутрішніми органами” прикордонної Берегівщини буде опікуватися Василь Вурста (див.знімок), уродженець с. Сокирниця, що на Хустщині.

Останнє місце його служби — начальник мукачівської районної поліції, якою відтепер керуватиме Іван Бедринець, теж підполковник, вихідець з Іршавщини. Між іншим, свого часу “ходив” у замах Берегівського ВП і керував виноградівськими стражами порядку. Варто додати цікаву деталь, що берегівську міліцію у 80-х роках уже очолював вихідець із цього хустського села —полковник В. Ф. Матей, який три роки тому помер. Керівником 14 років поспіль працював після Михайла Лейзи й мав незаперечний авторитет. Принагідно підкреслимо: берегівський начальник Іван Трофіл, який тут “пробув” усього шість місяців, скерований у м. Мукачево, де опікуватиметься кримінальним блоком— свого часу на цьому “полі” працювало кілька майбутніх закарпатських генералів ще тодішньої міліції: В. Сірик, Б. Лучок, Д. Дорчинець, В. Чепак, В. Русин, “залізний” полковник І. Клим й інші. Керував мукачівською поліцією також полковник Василь Рябінчак, який віднині нестиме “начальницьку” службу у Перечині. Підкреслимо: у Мукачеві службові шляхи І. Трофіла й П. Дрозденка, якого він змінив на берегівському поліцейському “капмісточку”, не перетнуться, бо останньому доручили керувати поліцією в прикордонному Чопі (у Мукачеві цю місію виконує Мирон Черничко, який також пройшов кількаразову апробацію у Іршаві й інших крайових райцентрах).

Що ж стосується вже згадуваного Ю. Пилипа, то для свалявчан нагадаємо: він цю роботу, як кажуть, знає мало не з дитинства. Батько Юрій Юрійович, який у Берегові очолює автошколу, теж усе своє свідоме життя працював у органах правопорядку, був чимало років поспіль “шефом” ДАІ. А мати директорувала у ЗОШ номер 5, тепер на пенсії. Брат Ярослав —офіцер української спецслужби. Отже, Пилипи — інтелігентна, авторитетна та відома на крайових теренах сім’я. Слід додати, що батько начальника поліції у Сваляві родом із Довгого, має рідного брата Івана, який за фахом …журналіст.

Варто зауважити, що новопризначений керманич свалявських правоохоронців — екс-керівник виноградівської поліції є приємний, людяний, веселий у спілкуванні, водночас твердий і принциповий у роботі, а наразі у нього “зам”—Василь Папіш, місцевий. Саме такі особи якраз і потрібні українській поліції на теперішньому етапі.

Михайло Папіш для Groza-news

Читайте Groza-news в Telegram Читайте Groza-news y Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *