Робота 15-річної учениці Ужгородського ліцею №5 Таїсії Білецької називається ʼʼКоралі розкажутьʼʼ. У коментарі для “Громади Закарпаття” вона поділилася історією створення цього художнього твору.

“Мене надихнув образ України який я зобразила у вигляді жінки. На моєму полотні у неї розвʼязана й замурзана сорочка й намисто на шиї. Кожна намистина символізує певний статус жінки у житті. Надприклад, згарда – різновид намиста із хрестиком, як оберіг, бурштинове намисто символізує добробут і достаток. Коралі ж символізують магічну силу і чим більш тьмяніші у них кольори, тим більше вони вказують на занепад здоровʼя та самопочуття жінки. І як бачимо у нашої героїні коралі зовсім розірвані, проте не тьмяні і не сірі. Тому надалі висновки можна робити вже самим, розглядаючи картину.

Кора́лі — намисто із привозних намистинок коралових у вигляді циліндриків, або барилець, нанизаних на нитку. Кількість ниток може бути від 1 до більш ніж 25.

Таїсія Білецька

Тепер робота Таїсії буде представлена на виставці біля Арки Свободи українського народу в Центральному парку культури і відпочинку міста Києва з 1 липня по 15 серпня і увійде до Виставкового пулу – зібрання робіт, з якого обираються арт-твори для міжнародних проєктів в різних країнах. Якщо ж робота набере багато вподобайок на платформі організаторів у Фейсбуку, то юна ужгородська художниця отримає подарунок від Міністерства культури та інформаційної політики України. Отож, просимо підтримати молоду мисткиню.

Таїсія також розповіла, що захоплюється малюванням змалку. Вона має цілу галерею робіт на різні теми. Та більшість її художніх творів із глибоким змістом було створено в останні роки під враженнями від війни в Україні та її наслідків. Ці та інші художні твори Таїсії можна переглянути, підписавшись на сторінку її творчого простору в Іnstagram.

Довідково: Міжнародний Художній Фестиваль МАЛЮЙ.UA, у якому зараз беруть участь митці з 12 країн, організований Асоціацією з розвитку міжнародних відносин ADRUM, промоушн і продакшн компанією STUDIORAR за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України, Міністерства закордонних справ України і Київської міської влади. Роботи попередніх учасників стали подарунком Папі Римському Франциску, який йому презентували дружини українських дипломатів у Ватикані в липні 2023 року.

Залишити відповідь