Із часу повномасштабної війни,  яку розв’язала росія,  українці максимально згуртувалися і допомагають один одному, як тільки можуть. На Закарпатті, як і по всій державі, всі, хто мав волю і бажання – вступив у лави ЗСУ та терооборони, інші – забезпечують роботу в тилу: волонтерять, приймають вдома та годують на кордоні переселенців, допомагають військовим, моляться за Мир, підтримують свого Президента та роблять усе можливе, щоб День Перемоги настав якомога скоріше.

Українці тримають стрій на усіх фронтах, у тому числі й —медичному.  Історій про справжні людські вчинки у тилу – безліч. Одна з них – про закарпатця, людину із серцем, повним любов’ю до країни, вірою у Перемогу та з християнськими принципами у житті, яка однією з перших запропонувала безоплатно надавати свої послуги українським воїнам. 

Мова – про Володимира Криванича, ужгородського лікаря-стоматолога, справжнього українського патріота, який із перших днів війни допомагає краянам й вимушеним переселенцям усім, чим може на своєму місці.

Військові, які несуть варту у батальйонах терооборони чи повернулися із зони активних бойових дій, на базі приватної стоматологічної поліклініки «Дентал Класік» можуть отримати першу стоматологічну допомогу безкоштовно. Тут не тільки нададуть допомогу при гострому клінічному випадку, але й здійснять заходи із профілактики його рецедиву. Такі ж безкоштовні послуги можуть отримати жінки й діти, які змушені були покинути рідні домівки через російське вторгнення.

У розмові з лікарем дізнаюся, що нещодавно без вагань та зайвих запитань він прийняв на роботу переселенку Надію зі сходу України, яка рятуючись від жахіття війни шукала прихистку у спокійному Закарпатті. «Знаю, на скільки людині важливо зараз бути зайнятою та мати власний заробіток, тож коли до мене звернулася родина, яка прийняла дівчину у себе вдома, я відразу подумав – треба допомогти!» – зазначає В. Криванич. Зараз Надія вивчає усі тонкощі своєї посади та сумлінно виконує роботу. Крім того, на базі клініки надано можливість проходити практичну частину інтернатури студенту Микиті із Дніпровської медичної академії, який є тимчасовим переселенцем. Нині він освоює тонкощі стоматології на посаді асистента лікаря.

Приватна стоматологічна клініка до війни, окрім надання основних послуг, служила стартовим майданчиком для інтернів УжНУ – майбутніх фахівців-стоматологів. Окрім того, керівництвом клініки опрацьовується механізм надання послуг із зубопротезування потребуючим пенсіонерам, які не можуть оплатити собі такі витрати.

За словами головного лікаря, у клініці працює 11 висококваліфікованих лікарів, у кадрових питаннях ставку зроблено на молодих спеціалістів, які готові постійно вчитися, розвиватися та  вдосконалювати фаховість. 

До речі, у клініці для цього є усі умови. Зокрема, найсучасніше лікувально-діагностичне обладнання для повного спектру надання стоматологічних послуг. Нині у клініці працюють найкращі фахівці, що готові ділитися досвідом та навчати тонкощам професії. Тут як працівники, так і пацієнти почуваються максимально комфортно, адже навіть до оформлення приміщення власник підійшов максимально прискіпливо та запросив до дизайнерського оформлення закарпатського Член-кореспондента Національної академії мистецтв України, Народного художника України Бориса Кузьма.

Розповідаючи про втілення мрії у життя – створення власної клініки –  Володимир Миколайович наголошує: це стало можливим завдяки державній програмі кредитування, яку ініціював Президент України Володимир Зеленський. Тож під 5% кредиту було збудовано приміщення, придбано обладнання та створено робочі місця.

Переконана, такі фахівці, патріоти рідної землі – це наша опора, надія і сила, що дозволить нам після Перемоги якнайшвидше відбудувати зруйновані міста та зробити Україну сильною, незалежною, квітучою державою.

Довідково. Володимир Криванич – кандидат медичних наук, має понад 20 років стажу, винахідник в галузі стоматології, член Асоціації імплантологів України, Асоціації парадонтологів України, Асоціації щелепно-лицевих хірургів України. Стіни його робочого кабінету майорять різноманітними сертифікатами та високими відзнаками фахових спільнот майже з усього світу.

Софія БІЗІЛЯ

Читайте Groza-news в Telegram Читайте Groza-news y Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *