Екс-голова Європейського союзу українців, колишній парламентар Угорщини та речник української меншини Державних Зборів Угорщини Ярослава Хортяні закликала Угорщину відмовитися від імперських амбіцій та претензій на територію України.

Про це український громадський діяч Угорщини заявила днями у Бухаресті у ході дискусії на одній із панелей, присвячених Дню української мови у Румунії.

“Після того, як російські ЗМІ запустили серію провокативних матеріалів про ніби то зазіхання сусідніх із Україною країн на нашу територію, Румунія першою заявила, що немає жодних територіальних претензій до території України. Однак, Угорщина досі не заявила про це, а навпаки — жодним чином не реагує на публічні висловлювання своїх політиків різного рівня з приводу відновлення “великої Угорщини”, у тому числі за рахунок території Закарпаття. Тому Угорщина повинна взяти приклад від Румунії і поставити крапку у цій історії”, – заявила Хортяні.

У підтвердження цих слів, нещодавно, вітаючи Польщу з Днем Незалежності, ультранаціоналістичний депутат угорського парламенту Ласло Тороцкаї опублікував фотографію польсько-угорського кордону після Мюнхенської змови 1938 року, коли Угорщина захопила Карпатську Україну. Він висловив сподівання, що скоро угорці та поляки знову там зустрінуться. В дійсності, ця картинка закликає не лише анексувати Закарпаття, а й взагалі розібрати Україну на частини. Адже до Другої Світової польсько-угорський кордон проходив там, де сьогодні адміністративна межа між Львівською та Закарпатською областями.

Читайте Groza-news в Telegram Читайте Groza-news y Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *