Про це, зокрема, повідомив лікар-патоморфолог вищої категорії Петросов Олег, опублікувавши у мережі звернення до голови Закарпатської обласної ради та голови обласної військової адміністрації.




Раніше Андрій Русин був засуджений за відмивання на будівництві окремих приміщень пухлинного центру 1,2 мільйонів гривень, або 400 тисяч доларів за тим курсом. Однак, замість звільнення Русин отримав від керівництва галузі орден “За заслуги” ІІІ ступеня. А заслуги таки справді вагомі, бо вже останні 5 років протипухлинний центр, який він очолює, пасе задніх в Україні й обростає корупційними скандалами. Ось один із них у відео:
Колишні колеги Русина заявляють, що він — профан у онкології. Зате звільнив низку професорів та спеціалістів, які єдині в області. Наприклад, скоротив заслуженого лікаря України Чемета Олександра Степановича, який єдиний в Закарпатті оперував рак стравоходу. Завдяки цим «старанням» Русина А.В. хворі з пухлинами стравоходу не мають можливості бути прооперованими в Закарпатті і змушені, якщо дозволяє фінансовий стан, їхати в інші міста України або закордон. А хто не має грошей? Пояснювати не буду, всім і так все зрозуміло, але Русина А.В. це зовсім не цікавить.

Також заслужений лікар України, кандидат медичних наук, лікар-онкохірург вищої категорії Ігнат розповідає публічно на камеру, що Володимир «Русин А. В. приходив у суд першої інстанції, як на «рибалку», обіймався з суддями, просто в коридорі , перед судовим засіданням, важко було сподіватись на судове рішення на нашу користь» – Є такий вислів в Україні : « Якщо вам кажуть – звертайтесь у суд, це означає – іди собі «степом»». От так і сказав мені головний лікар Русин В.І.» » – сказав Ігнат В.І.
Попри це 4 лікарі виграли суди за незаконне звільнення і відсудили у диспансера близько 2 мільйонів гривень. Ці збитки, фактично, установа понесла через дії Русина.
Офіційно у розмові з журналістами Андрій Русин розказав, що це банальне звільнення… через неналежне ведення документації. Як у випадку із завідуючим абдомінального відділення центру Володимиром Ігнатом та його сином онкохірургом Олександром Ігнатом. Андрій Русин переконує: жодні обставини особистого характеру не вплинули на відповідне рішення. Запевняє питання суто професійні. Переважно пов’язане з халатністю під час виконання службових обов’язків. Днями була проведена службова перевірка у мед. закладі, у зв’язку з якою на деякий час фігуранти були обмежені у виконанні службових обов’язків. Обурює головного онколога області і халатне відношення медиків до ведення документації вказаними лікарями.
Але ж головна робота лікарів, мабуть, лікувати, а не вести документацію…
Детально про це можна прочитати за цим посиланням
І не так давно на електронну скриньку Громади Закарпаття (Groza-news) колишній працівник центру лікар-анастезіолог Олександр Тенкач із посиланням на свідчення пацієнтки, котра наразі проходить лікування у онкоцентрі, повідомив, що Андрій русин продає смертельно хворим пацієнтам препарати утричі дорожче за їх ринкову ціну. А оскільки ці препарати є у обмеженому доступі у аптеках, люди змушені йти на такий крок щоб прожити ще трохи.
Попри це Андрій Русин продовжує працювати. Лікарі кажуть, що управи на нього немає, бо у нього куми і знайомі в судах, тому просять втрутитися керівництво області.
