Одне з таких порушень, попри діючі температурні й вагові обмеження, зафіксували працівники “Укртрансбезпеки” на дорозі місцевого значення 0071201 між селом Гайдош і селищем Середнє.
Вантажівка, яка рухалася цією дорогою, перевищила допустимі вагові норми більш ніж удвічі — загальна маса транспортного засобу склала 61 330 кг. Це дорівнює вазі вантажного залізничного вагона, який рухається рейками, а не розпечегим асфальтом!

У даному випадку перевантаження склало понад 150 відсотків від дозволеної ваги у 24 тонни!
Такі випадки в області непоодинокі, попри те, що ще 26 червня Служба відновлення України запровадила тимчасову заборону руху вантажівок вагою понад 24 тонни при температурі повітря вище +28 градусів за Цельсієм.

Тобто вже понад місяць фахівці попереджають перевізників: у літню спеку дороги руйнуються набагато швидше, і для їхнього захисту запроваджено суворі обмеження.
Незважаючи на це, недобросовісні підприємці продовжують ігнорувати встановлені правила, завдаючи шкоди інфраструктурі, за яку платять платники податків.

Фактичне навантаження на одну вісь не повинно перевищувати 7 тонн, тоді як на кожній із чотирьох осей зупиненого транспортного засобу зафіксовано від 11,5 до 18,2 тонн.
Особливо цинічним таке ставлення виглядає в умовах повномасштабної війни, коли на ремонт доріг коштів майже не виділяється. Держава змушена спрямовувати ресурси на оборону, тому дороги ремонтуються точково і з великими зусиллями.
Але для деяких підприємців це не аргумент. Їхня логіка виглядає не менш цинічно: “сьогодні ми робимо бізнес — а після хоч потоп, наслідки нас не цікавлять”.
Така безвідповідальність — це не просто порушення правил, це фактично злочин проти громади і держави, адже нищиться спільна інфраструктура, яку доведеться відновлювати з кишені платників податків.
Нагадуємо, що обмеження не стосуються транспорту, який перевозить швидкопсувні продукти, живу худобу, небезпечні вантажі або задіяний у ліквідації надзвичайних ситуацій. Усі інші перевізники зобов’язані вантажівки при температурі понад 28 градусів або планувати маршрути так, щоб уникнути руху в денну спеку.
На дорогах встановлені відповідні інформаційні щити та знаки. Для зупинки вантажівок у період дії обмежень передбачені майданчики біля об’єктів дорожнього сервісу або у смугах відведення.
Працівники Укртрансбезпеки разом із Нацполіцією Закарпаття регулярно контролюють дотримання цих норм, фіксують порушення і складають відповідні адмінматеріали. У цьому випадку факт перевищення ваги зафіксовано документально.
Нам вдалося отримати чек із результатами зважування та фото транспортного засобу.

