Ексклюзивне видання з передмовою від Президента України під назвою “Біла книга” побачило світ 24 січня. У ньому — оцінка основних зовнішніх загроз національній безпеці України у зовнішньополітичній, економічній, інформаційній та інших сферах.

При цьому особлива увага приділена основній країні-джерелу загроз – Російській Федерації.

Відтак видання безпрецедентне видання, як для розвідки будь-якої країни пост-радянського простору, одразу ж викликало нервову реакцію в Росії і справжній «9-й вал» коментарів у провідних, і не дуже провідних, російських ЗМІ щодо змісту цього документу.

З цього приводу висловилися в РФ практично всі, починаючи від депутатів Держдуми, закінчуючи якимись дуже дивними і м’яко кажучи дивакуватими експертами малозрозумілі державних і недержавних російських контор.

— Справа в тому, що правлячі еліти РФ (а це нині, практично синонім російських спеціальних служб) і донині ставляться до України (і відповідно до її спеціальних служб) з деякою часткою поблажливості. Мовляв, ні на що путнє вони непридатні і не здатні, можна на них не звертати уваги і працювати проти них «в півсили», — повідомляє координатор групи «Інформаційний спротив» Констянтин Машовець.

Він також вважає, що ця думка про свою апріорі професійну перевагу над українськими опонентами постійно проглядається, образно кажучи, «і в словах і ділах» російських спеціальних служб. Хоча недооцінка і поблажливість до своїх опонентів, ще жодну спецслужбу не доводили до успіху, а швидше навпаки …

— Однак, у даному випадку, росіяни все ж не на жарт збудилися. Як виявилося насправді, там дуже уважно відстежують, що і як виходить з надр української розвідки, — каже експерт. Що ж, головним чином, так порушило російську політико-медійну і «експертну» тусовку в «Білій книзі» української СЗР?

На думку Машовця, справа у тому, що українська зовнішня розвідка в своєму інформаційному бюлетені чітко і недвозначно назвала свого головного і фундаментального ворога – Російську федерацію і нині правлячі в ній владні еліти.
«Особливо «вставило» російських читачів «Білої книги» української розвідки той факт, що вступне слово до цього бюлетеню написав президент Зеленський, а сама оцінка зовнішніх загроз Україні її розвідкою фактично чітко і ясно розкриває основну підґрунтя нинішньої стратегії РФ і її основних елементів, стосовно її агресії проти нашої країни. Більш того, не менш чітко і ясно Біла книга СЗР України пояснює цілі і завдання, які переслідує нинішня РФ, здійснюючи агресивні дії проти нашої країни.

Практично кожен висновок, кожну оцінку зовнішніх загроз для України та інших положень Білої книги української СЗР російське медійно-експертне співтовариство, безпосередньо афільоване з тамтешніми спеціальними службами, «обговорило» і «обклало нехорошими оцінками», і взагалі «сприйняло в багнети».

Мабуть не приємно, коли тебе обличчям тикають в твої ж непривабливі справи, і досить тверезо і об’єктивно дають оцінку таким діям. Найцікавіше те, що у своїх оцінках і судженнях, стосовно ролі і місця Російської федерації щодо України автори Білої книги української СЗР навряд чи є самотніми…», — вважає Костянтин Машовець.

Більше новин читайте на телеграм-каналі Groza-news та на нашій сторінці у мережі Facebook

Читайте Groza-news в Telegram Читайте Groza-news y Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *