Змінюються правила перетину кордону з Єс. Щіни вступають з 10 листопада: на території Європейського Союзу запрацює нова IT-система EES (Entry/Exit System).
Про це повідомили в українському уряді.
Там розповіли, що нова система автоматично фіксуватиме в’їзд та виїзд усіх іноземців до країн Шенгенської зони. Це стосуватиметься усіх негромадян ЄС, зокрема й українців.
Таку систему запроваджують з декількох причин: перш за все, це спростить перетин кордону, посилить безпеку за допомогою біометричних документів та запобігатиме використанню фальшивих документів. Також це має допомогти у протидії нелегальній міграції.





Що зміниться для українців?
Система EES одноразово фіксуватиме біометричні дані людей (відбитки пальців та фото обличчя), що перетинають кордон, та зберігатиме їх три роки. Тобто штампи в паспорті вже не будуть потрібні.
Як повідомили в уряді, реєстрація відбуватиметься автоматично через термінали самообслуговування.
Тож коли людина їхатиме за кордон, прикордонники насамперед братимуть біометричні дані. Якщо людина відмовиться надавати такі дані, їй відмовлять у перетині кордону. Далі при кожному наступному перетині кордону потрібно буде сканувати свій паспорт у терміналі самообслуговування.
В уряді також наголосили, що нові правила перетину кордону не означають скасування безвізового режиму.
