Французькі бронемашини AMX-10RC надійшли на озброєння Збройних сил України.

Техніку отримали підрозділи морської піхоти.

Про це повідомив міністр оборони України Олексій Резніков.

Він також опублікував відео з цими французькими бойовими машинами і їхніми екіпажами. Бронемашини AMX-10RC Франція передає Україні у рамках оборонної підтримки.

Бронетехніка необхідна для протистояння російському повномасштабному вторгненню і для звільнення тимчасово окупованих українських територій.

Українські екіпажі вже пройшли програму навчання з використання цих машин. Їх тренували французькі інструктори в кавалерійській школі Сомюра.

Міністр подякував французькій стороні за підтримку і надану бронетехніку.

“Дякую моєму колезі Себастьяну Лекорню і президенту Франції Емманюелю Макрону, із якими я мав можливість зустрітися та обговорити наші пріоритети та потреби. І, звісно, дякую всім людям Франції за потужну підтримку!”, – написав Резніков у Twitter.

Франція ухвалила рішення передати Україні AMX-10RC на початку січня цього року. З міркувань безпеки міноборони Франції не називає кількість техніки, яку планують передати Україні. За даними джерел видання Army Recognition, українські військові мають отримати 30 AMX-10RC.

У середині березня міністр оборони Франції Себастьян Лекорню повідомив, що техніка прибула в Україну. Також він зауважив, що це перша поставка бронемашин, рішення про відправку другої партії на той час було в процесі ухвалення.

Французька бойова броньована машина AMX-10RC завдяки колісній базі має високу мобільність. Її колісна формула – 6×6. Машина оснащена системою гідропневматичної підвіски зі змінним дорожнім просвітом і нахилом, завдяки чому техніка може ховатись у складній місцевості.

Бронемашина AMX10-RC французьких військових в Афганістані. 2011 рік. Фото: World Armies

Машину можна використовувати для розвідувальних завдань, а також для вогневої підтримки піхоти на полі бою. AMX-10RC озброєна 105-мм нарізною танковою гарматою 105/47 F2 MECA. До боєкомплекту гармати входять бронебійні підкаліберні, кумулятивні та осколково-фугасні боєприпаси.

Читайте Groza-news в Telegram Читайте Groza-news y Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *