Три фракції Берегівської міської ради подали звернення до міського голови про включення у порядок денний розробленої ними програми — вона поялгає у тому, що фінансово мотивувати батьків віддавати своїх дітей у класи з українською мовою навчання.

Згідно з проєктом рішення, батьки школяра щороку, з 1 до 4 класу включно, отримуватимуть по 30 тисяч гривень. Розробники проєкту вважають, що такий підхід дозволить вже за кілька років вийти на значний відсоток дітей, які навчатимуться державною мовою.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто відреагував на таку ініціативу, назвавши її грубим кроком до ліквідації угорської меншини. На його думку, це порушує права закарпатських угорців.

“На жаль, права закарпатських угорців роками безперервно порушуються і відбирає Україна. Їхній останній план — віддавати близько 1000 євро щорічно батькам, які відправляють своїх дітей в україномовний клас. Це грубий крок до ліквідації угорської меншини. Неприпустимо і недостойно країні, яка веде переговори на вступ до ЄС”, — написав міністр МЗС Угорщини

Петер Сійярто також пообіцяв порушити це питання на сьогоднішньому засідання Ради ООН з прав людини в Женеві.

Стежте за новинами Закарпаття та України у нашому Телеграм каналі.

Читайте Groza-news в Telegram Читайте Groza-news y Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *