Важкий атомний ракетний крейсер «Петр Великий» можуть вивести з бойового складу військово-морського флоту Росії через стан корабля та надмірну вартість ремонту і модернізації.

Про це повідомляють російські видання з посиланням на власні джерела.

«Зараз питання про виведення «Петра Великого» з бойового складу ВМФ перебуває у роботі. Схоже, що досвід ремонту і модернізації однотипного «Адмирала Нахимова» показав, що це дуже затратно», — пишуть ЗМІ.

Раніше міноборони планувало, що крейсер мав пройти ремонт і глибоку модернізацію у 2019—2022 роках, після завершення робіт над однотипним кораблем «Адмирал Нахимов».

Як повідомляє джерело видання, наразі частина особового складу ТАРК “Петр Великий” переведена для служби на борт ТАРК проєкту 1144.2М “Адмирал Нахимов” для формування нового екіпажу.

Крейсер був закладений у 1986 році та переданий флоту в 1996 році, після чого два роки проходив ходові випробування. У квітні 1998 року атомний крейсер передали Північному флоту ВМС РФ.

Зараз «Петр Великий» – один із найпотужніших ударних кораблів у складі російського військово-морського флоту.

Крейсер проєкту 1144 «Петр Великий»

«Петр Великий» – четвертий за рахунком важкий атомний ракетний крейсер проєкту 1144 «Орлан». Наразі це єдиний корабель проєкту, який залишається у строю.

Кораблі проєкту “Орлан” створювали наприкінці 60-х років для боротьби з авіаносними угрупованнями в далекій морській зоні. Такі крейсери мали б нести всі найсучасніші види бойових і технічних засобів для бойових надводних кораблів та отримати ядерну енергетичну установку для забезпечення максимально можливої автономності.

«Петр Великий» має можливість ураження великих надводних цілей та захисту морських з’єднань від атак з повітря та підводних човнів супротивника. Він має необмежену дальність плавання, оснащений ударними крилатими ракетами, здатними вражати цілі на відстані до 625 кілометрів.

Головний тип озброєння крейсера – радянські надзвукові крилаті ракети П-700 «Гранит», для яких встановлено 20 пускових установок під верхньою палубою. Бойова частина ракет – моноблок в ядерному (500 кт) або звичайному (750 кг) спорядженні. Дальність стрільби – 700 км.

Ракети мають багатоваріантну програму атаки цілей, підвищену перешкодозахисність і призначені для завдання ударів по групових цілях.

Протиповітряна оборона корабля складається з комплексу С-300Ф «Форт» у складі 12 пускових установок вертикального пуску та 96 ракет у боєкомплекті.

До складу другого ешелону ППО входить корабельний зенітно-ракетний комплекс «Кинжал», котрий є похідним від сухопутньої системи Тор-М1. Кожна підпалубна пускова установка барабанного типу має по 8 одноступінчастих твердопаливних телекерованих ракет 9М330-2, сумарний запас яких складає 128 ракет.

Крейсер також озброєний зенітним ракетно-артилерійським комплексом «Кортик», що забезпечує самооборону в ближньому радіусі від протикорабельних та протирадіолокаційних ракет, авіабомб, літаків та вертольотів.

Крім того, крейсер оснащений 130-мм багатоцільовими спареними артилерійськими установками АК-130 з дальністю ведення вогню до 25 км.

Також на борту крейсера базується авіакрило у складі двох протичовнових вертольотів Ка-27 .

Читайте Groza-news в Telegram Читайте Groza-news y Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *