На Закарпаття приїхав відомий на теренах країни правознавець, колишній перший ректор Академії прокуратури при Генпрокуратурі України, багаторічний декан одного з провідних факультетів юридичної академії, а нині доцент кафедри адмістративного права та адміністративної діяльності НЮУ ім. Яр. Мудрого Володимир Богуцький.

Із дружиною п. Валентиною в рідні гірські краї, село Загаття, земляк прибув плідно у профорієнтаційному плані “попрацювати”, тобто закарпатських ліцеїстів і гімназистів, учорашніх школярів на навчання до рідного вишу поагітувати.

Доцент і кандидат юридичних наук з цією метою оформив навіть службове відрядження за підписом ректора, аби все виглядало офіційно та законно.

До речі, він і сам колись був студентом цього вищого навчального закладу, куди вступив після закінчення СШ у с. Загаття та двохрічної служби в армійських лавах (протягом двох весен і зим в однострої й струнко крок на плацу карбував у в/ч Шепетівки на Хмельниччині), де потім запропонували аспірантуру, в якій успішно завершив навчання, захистив кандидатську дисертацію і став визнаним лідером у царині вітчизняного правознавства.

До речі, пан Володимир мав і має такий авторитет у сфері національного правознавства і юриспруденції, “крутився” на таких високих щаблях, що запросто міг очолити Генеральну прокуратуру незалежної України. Щоправда, Генпрокурором він не став, але 5 (п’ять) очільників цього відомства “вишкіл” пройшли саме в цьому вищому навчальному закладі, перший директор НАБУ Артем Ситник у тому числі…

Про це, інші штрихи з власної навдивовижу цікавої біографії, а також про публічну дискусію з ректором-академіком (дійсним членом НАНУ) Василем Тацієм (харківський юридичний виш він очолював понад 33 роки), про умови вступу та навчання, подробиці студентського життя він залюбки розповідав на зустрічі у актовій залі в Берегівському ліцеї ім. Т. Г Шевченка з поглибленим вивченням англійської мови (директор Олександр Фатула). Сприяв проведенню цього вельми змістовного й так необхідного для місцевої молоді заходу, яка шукає своє місце в житті та міркує про подальше навчання, знаний берегівський суддя, а донедавна голова місцевого суду Лайош Гал. У цьому контексті пан доцент, учений “гість” із Харкова і колишній декан в одній особі з неабиякою радістю згадав, як наш земляк був одним із найкращих студентів у цьому юридичному виші й залишив по собі гарну згадку та пам’ять. “Якби всі були такими сумлінними студентами — НЮУ не знав би жодних проблем у навчально-виховному процесі”, — зауважив Володимир Богуцький… Звісно, називалися прізвища випускників Олександра Поповича, Олега Івашковича й інших краян, які також із дипломом НЮУ ім. Ярослава Мудрого досягнули певних висот у практичній діяльності. У продовження цього було сказано, що майбутніх абітурієнтів чекають 10 факультетів, випускники яких зможуть працювати в усіх галузях прокурорської, судової та правоохоронної діяльності, в поліції, адвокатурі, СБУ, ДАБУ в тому числі. Оратором було мовлено, що стати студентом НЮУ можна за умові, коли вступник, який обере цей виш, матиме міцні знання із школи, тобто високі бали зі ЗНО. Бо торік, приміром, навчання на бюджеті було оцінено середнім балом 184, а на платній основі у межах 140 балів… Як би там не було, юридичний університет у Харкові — це той навчальний заклад, в якому варто учитися й опісля взяти чудовий старт у досягненні кар’єрних висот у практичній роботі. Безсумнівно, цей вуз є найкращим у юридично-правознавчому напрямку нашої країни, і варто докласти всі зусилля, аби стати у його студентські лави. Майже 650 кандидатів і докторів наук, доцентів, професорів і навіть академіків у цій царині, навчають нині понад 10 тисяч юнаків і дівчат тих премудростей, які потім неодмінно згодяться в реальній роботі. Отже, закарпатців чекає НЮУ у м. Харків! До “другої столиці” держави можна доїхати безпроблено, бо щоденно в обох напрямках курсує овіяний легендами поїзд “Ужгород — Харків”…

Читайте Groza-news в Telegram Читайте Groza-news y Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *