Журналіст-розслідувач Олена Мудра разом з колегами оприлюднили інформацію про заборгованість у понад півмільйона гривень по зарплаті дев’ятьом методистам методкабінету, вже ліквідованого управління освіти, молоді та спорту Виноградівської РДА. Про це журналіст повідомляє на своїй сторінці у мережі «Фейсбук».

«Ці півмільйона – наслідок невиплати зарплати за січень 2020 року і ухвалених судових рішень у травні, липні та серпні. Детальніше про це тут:

В той же час відповідь, яку ми отримали, не дає чіткого розуміння дій прокуратури. Тому ми надіслали їм запит з проханням дати відповідь, чи внесені відомості в ЄРДР. Зараз очікуємо відповідь.

Юрист проекту “Свої люди” BIHUS.info Віталій Гусак так прокоментував ситуацію:

“Відповідно до ст. 25 Кримінального процесуального кодексу України (далі – КПК України) прокурор, слідчий зобов’язані в межах своєї компетенції розпочати досудове розслідування в кожному випадку безпосереднього виявлення ознак кримінального правопорушення (за виключенням випадків, коли кримінальне провадження може бути розпочате лише на підставі заяви потерпілого) або в разі надходження заяви (повідомлення) про вчинення кримінального правопорушення, а також вжити всіх передбачених законом заходів для встановлення події кримінального правопорушення та особи, яка його вчинила.

Згідно ст. 214 КПК України слідчий, дізнавач, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування, а дізнавач – керівником органу дізнання, а в разі відсутності підрозділу дізнання – керівником органу досудового розслідування.

Отже, вказані статті покладають обов’язок на прокурора і слідчого починати досудове розслідування у разі виявлення ознак злочину.

Невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, може бути підставою для оскарження такої бездіяльності.

Як зазначається в пункті 1 частини 1 ст. 303 КПК України на досудовому провадженні можуть бути оскаржені такі рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача або прокурора бездіяльність слідчого, дізнавача, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, у неповерненні тимчасово вилученого майна згідно з вимогами статті 169 цього Кодексу, а також у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов’язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк, – заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, володільцем тимчасово вилученого майна, іншою особою, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування.

Частина 1 статті 304 КПК України зазначає, що скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача чи прокурора, передбачені частиною першою статті 303 цього Кодексу, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого, дізнавача чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії.”

Очікуємо, що прокурори будуть на стороні закону, а не корумпованих чиновників та депутатів.»

Читайте Groza-news в Telegram Читайте Groza-news y Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *