Закарпатська митниця
05.04.2023 15:42 ПОДІЇ


5 квітня, в.о. начальника Закарпатської митниці Олександр Семирга провів брифінг в прес-центрі ОВА, на якому презентував пілотний проект «Митниця – в смартфоні», розроблений для громадян, які перетинають кордон.

Насамперед, посадовець детально зупинився на передумовах створення даного соціального проекту. Зокрема, що стосується відсутності: простої для сприйняття та узагальненої інформації про правила переміщення товарів; оперативної ситуації щодо черг перед КПП та їх можливе тимчасове припинення роботи; швидкого доступу до контактів підрозділів митниці, де можна отримати необхідну консультацію тощо.

Об’їхавши пункти пропуску та наочно побачивши, з якими гострими проблемами стикаються громадяни при перетині кордону, команда фахівців   Закарпатської митниці розробила концепцію проекту «Митниця – в смартфоні», яка була підтримана Держмитслужбою. Згодом спеціалісти департаменту цифровізації Держмитслужби спільно із закарпатськими митниками всього за два місяці розробили зручний в користуванні та покликаний допомогти громадянам онлайн ресурс www.zk.customs.gov.ua Зазначимо, що він поки що працюватиме у тестовому режимі у Закарпатті.

– Що передбачає проект: це онлайн доступ з телефону або ґаджета до об’ємної та корисної інформації з найбільш поширених послуг чи функцій митниці через простий у користуванні і інтуїтивно зрозумілий портал. Тобто, все необхідне для перетину кордону – зібрано в одному місці, – зауважив О.Семирга.

Зокрема, там вже можна отримати точну інформацію щодо часу очікування у всіх пунктах пропуску Закарпаття, підключений онлайн калькулятор розмитнення авто, є можливість подати декларацію про ввезення автомобіля чи гуманітарну декларацію онлайн прямо з телефону, розміщені контакти всіх підрозділів митниці і митних постів та багато інших корисних функцій.

– Наприклад, маючи інформацію про черги в кожному пункті пропуску, всього в два кліки ви можете побудувати маршрут до будь-якого з них. Окремо є блок з роз’ясненнями та відповідями на найпоширеніші запитання, що виникають у громадян при перетині кордону. А після запуску і тестового використання функціонал порталу буде розширюватись і доопрацьовуватись. Тож, чекаємо від зацікавлених громадян слушні зауваження та пропозиції, які можна надіслати безпосередньо з ресурсу – резюмував керівник митниці.

Закарпатська митниця

Читайте Groza-news в Telegram Читайте Groza-news y Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *