Марія Сігетій, начальник управління Державної служби якості освіти у Закарпатській області, розповіла алгоритм проведення акредитації:

  1. Заклад освіти подає заяву про наміри акредитувати освітньо-професійну програму.
  2. Державна служба якості освіти розробляє графік прийняття заяв про акредитацію.
  3. Заклад освіти подає матеріали згідно з графіком прийняття заяв про акредитацію.
  4. Державна служба якості освіти проводить попередній аналіз поданих закладом освіти матеріалів.
  5. ДОУ «Навчально-методичний центр з питань якості освіти»: формує наказ про склад експертоної групи → проводить акредитаційну експертизу → складає звіт за результатами проведення експертизи.
  6. Далі акредитаційна комісії приймає одне із рішень: акредитація, умовна акредитація, відмова в акредитації. 

Акредитацію розпочинає проводити Державна освітня установа «Навчально-методичний центр з питань якості освіти», яка підпорядкована Державній службі якості освіти України та, відповідно до наказу Голови Служби, уповноважена на виконання акредитаційної експертизи освітньо-професійних програм закладів фахової передвищої освіти в частині її організаційного та методичного супроводження. Про це повідомляють у секторі інформаційно-організаційного забезпечення управління Державної служби якості освіти у Закарпатській області.

До слова, акредитація освітньо-професійної програми – діяльність Державної служби якості освіти України щодо оцінювання освітньо-професійної програми та освітньої діяльності закладу освіти за цією програмою на предмет забезпечення та вдосконалення якості фахової передвищої освіти, що здійснюється у формі акредитаційної експертизи. Так зазначено в Положенні про акредитацію освітньо-професійних програм фахової передвищої освіти, відповідно до якого, власне, і проводиться процедура акредитації. 

Акредитація  допоможе  закладам освіти у визначенні сильних і слабких сторін, можливостей і загроз реалізації освітньо-професійної програми. Це також спосіб посилити довіру до фахової передвищої освіти в Україні і сприяти інтеграції закладів освіти до Європейського освітнього простору.  Про це наголосила начальник управління, Марія Сігетій.

Читайте Groza-news в Telegram Читайте Groza-news y Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *